DAVOS – SYMBOL PUSTYCH SŁÓW, NARAD I SZAMPANA…

AUTOR OPRACOWANIA JAN KOWALSKI

OTO WOJNA WŁAŚNIE

Sędzia z Rosji bardziej niezawisły i niezależny niż polski? Dla Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy ten paradoks nie jest problemem. Pewnie dlatego 24 stycznia odrzucono kandydatury polskich sędziów do Europejskiego Trybunału PRaw Człowieka. Wcześniej, do tego ważnego sądu, bez problemu, przyjęto z ramienia Federacji Rosyjskiej, sędziego Michaiła Borysewicza Lobowa. Decyzję Zgromadzenia można tłumaczyć w ten sposób, że uznaje ona rosyjski system sądownictwa za w pełni zgodny z art. 21 Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności! Szkopuł w tym, że w Rosji tysiące ludzi trafia rocznie do więzień i kolonii karnych tylko za to, że nie zgadzają się oni z reżimem prezydenta Putina.

‘Nic nie będziesz posiadać, a będziesz szczęśliwy’..

Jeśli ktoś ma tam jechać tylko po, żeby wypić kilkanaście szampanów, to nie ma takiej potrzeby – mówił prof. Witold Orłowski, ekonomista./ 26 stycznia 2019, (przed dzisiejszą wojną)/ za Fakt

Prof. Orłowski: Davos nie kręci się wokół polskiego prezydenta, ani premiera.

Światowe Forum Ekonomiczne w Davos (w 2019 roku) skoncentrowane było na zagadnieniach takich jak Brexit, czy wojny handlowe między USA a Chinami. Co wynegocjowali dla nas polscy prezydent i premier? – To miejsce, gdzie nie zawiera się umów, tylko prowadzi nieformalne rozmowy, ale jeśli ktoś ma tam jechać tylko po, żeby wypić kilkanaście szampanów, to nie ma takiej potrzeby – mówi nam prof. Witold Orłowski, ekonomista. Tak mówił 2 lata temu – „przed wojną”…

^^^

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski stwierdził, że premier Kanady Justin Trudeau był jednym z powodów, dla których wszedł do polityki. Po porzuceniu kariery jako komik i artysta estradowy i zostaniu prezydentem Ukrainy w kwietniu 2019 roku, Zełenski okrzyknął Trudeau „jednym z tych przywódców, którzy zainspirowali” go „do przyłączenia się do polityki”, kiedy został prezydentem Ukrainy w 2019 roku. Podczas gdy Zełenski zdobył sławę z perspektywy Zachodu, odkąd konflikt rosyjsko-ukraiński stał się wiadomością międzynarodową, jego podziw dla Trudeau jest mniej zaskakujący, gdy spojrzy na jego przeszłość

Wszechobecne poparcie dla Zełenskiego przez elitę, w tym wsparcie ze strony „bezfundowania policji” i lewicowego megadonora Black Lives Matter George’a Sorosa, Trudeau, amerykańskiego prezydenta Joe Bidena i wszystkich mediów głównego nurtu, skłoniło wielu do kwestionowania prawdziwej motywacji za potępieniem Rosji przez Zachód i obawą, że szykuje się dążenie do kolejnej zagranicznej wojny z udziałem Zachodu.

Podobnie jak Trudeau, Zełenskij jest akolitą Światowego Forum Ekonomicznego Klausa Schwaba, globalnej organizacji stojącej za niesławnym programem „Wielkiego Resetu”, który mówi światu, że do 2030 r. ‘Nic nie będziesz posiadać, a będziesz szczęśliwy’…

ONI OBYDWAJ

Na przykład; ukraińska dziennikarka Daria Kaleniuk skierowała emocjonalne żądanie do brytyjskiego premiera Borisa Johnsona, prosząc go o polecenie NATO przystąpienia do wojny na Ukrainie. Po tym, jak wydarzenie zostało pochwalone w zachodnich mediach, pojawiły się doniesienia pokazujące, że Kaleniuk jest nie tylko dziennikarzem, ale członkiem WEF i prowadzi inicjatywy wspierane przez Sorosa w całej Europie Wschodniej.

 Podczas gdy wielu jest sceptycznie nastawionych do rosyjskiego prezydenta Władimira Putina i jego dawnych powiązań z KGB, w mediach głównego nurtu wydaje się, że nie ma wglądu w drugą stronę konfliktu, co niepokoi wielu, biorąc pod uwagę radykalny charakter WEF i ich cele związane z Wielkim Resetem. Jest radykalnym socjalistycznym planem opracowanym przez globalne elity, aby ‘zresetować’ światową gospodarkę i zainstalować scentralizowany i ściśle regulowany totalitarny system międzynarodowy podobny do chińskiego Systemu Kredytu Społecznego.

SCHWAB…

W rzeczywistości założyciel i przewodniczący WEF Klaus Schwab konsekwentnie chwalił chińskiego komunistycznego prezydenta Xi Jinpinga, w tym oświadczenie z tego roku, w którym powiedział przywódcy Chin, że jego dyktatorski reżim dokonał „znaczących osiągnięć społecznych i gospodarczych” w ramach jego „włączającego ” przywództwo.

 Pochwała Schwaba i odniesienie do Chin jako „inkluzywnych” pojawia się pomimo dowodów na to, że Chiny dokonują ludobójstwa na swojej muzułmańskiej populacji Ujgurów, prowadzą masowy program plądrowania narządów i są określane przez krytyków jako „koszmar pierwszego na świecie prawdziwie tota- litarne państwo”. Z czysto strategicznego punktu widzenia, z na- ciskiem na ograniczenie liczby ofiar śmiertelnych do minimum, są też tacy, którzy odrzucają pogląd, że Zachód powinien zaangażować się w wojnę, ponieważ może to służyć eskalacji, a nie zakończeniu konfliktu. Według amerykańskiego konsultanta do spraw publicznych J. Roberta Smitha, Zachód powinien w tej chwili odrzucić zaangażowanie wojskowe USA i NATO na Ukra- inie, co jego zdaniem tylko pogorszy i tak już burzliwą i śmiertelną sytuację.

„Makabryczny wpływ wielkich wojen jest często niedoceniany na samym początku. Weźmy na przykład wojnę domową. Niewielu ludzi, z południa czy północy, wyobrażało sobie, że wojna pochłonie od 600 000 do 850 000 osób, w zależności od szacunków. Na początku I wojny światowej żadna ze stron nie przewidziała oszałamiających 40 milionów ofiar, wojskowych i cywilnych, w tym bezsensownym konflikcie” – napisał Smith.

 „Kto naprawdę wierzy, że wojna USA/NATO-Rosja może być ograniczona do Ukrainy? Wojny są z natury nieprzewidywalne; mają swoją własną dynamikę. Czy to poprzez projekt, czy błąd, przeniesienie się na państwa NATO wydaje się mądrym wyborem. Dlaczego Putin nie miałby uderzyć w cele wroga poza granicami Ukrainy? Dlaczego USA i NATO nie miałyby podjąć działań odwetowych, jeśli nie zainicjować?”

Za LifeSiteWiadomości

. ###################################

Śledź i polub nas:
3 komentarze

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *