„Brońmy się przed pozorami miłości, nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą”. (Homilia, Rzym, 1979 r.) Polak – Jan Paweł II

MIASTO BOHATER

Bezimienne Lwowskie Orlę spoczywa w Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie, wzniesionym w hołdzie wszystkim obrońcom Ojczyzny – Cześć Jego Pamięci. (red.np.pl)

1. Pomoc Polakom we Lwowie

LWÓW – MIASTO BOHATER – potrzebuje pomocy !!!

Lwów prosi o międzynarodową pomoc. POLACY NA UKRAINIE SĄ W POTRZEBIE!

Lwów, największe miasto w zachodniej Ukrainie, apeluje do organizacji międzynarodowych o pomoc na rzecz uchodźców. W mieście znalazło schronienie już blisko 200 tys. ludzi, którzy uciekli przed bombardowaniem i atakiem rakietowym – powiedział burmistrz Andrij Sadowij. 

Uchodźcy otrzymują żywność i wszystko, czego potrzebują. „To bardzo duże obciążenie dla miasta, dziś jesteśmy na granicy naszych możliwości” – oświadczył burmistrz Lwowa.

Przypominamy, że zbiórkę pieniędzy na pomoc dla NASZYCH RODAKÓW na Ukrainie w tym trudnym wojennym czasie uruchomił w ubiegłym tygodniu Związek Polaków na Litwie. „Okażmy swoją jedność i ofiarność wobec tych członków naszej NARODOWEJ WSPÓLNOTY którzy dzisiaj najbardziej potrzebują naszej pomocy. Wzywamy wszystkie polskie organizacje, polskie media, samorządy, parafie Wileńszczyzny, Rodaków na świecie oraz wszystkich ludzi dobrej woli do wsparcia akcji ZPL „Pomoc Polakom we Lwowie” – apeluje ZPL.

Jak dołączyć do akcji? Informację znajdziesz poniżej; Wpłaty można dokonywać w trzech walutach: euro (EUR), złotych (PLN) lub dolarach (USD)
numer konta: LT094010051001811612
SWIFT: AGBLLT2X
Nazwa organizacji: Lietuvos lenkų sąjunga, Vilniaus raj. skyrius
Z dopiskiem w tytule przelewu: Pomoc Polakom we Lwowie

Zwrócił się o pomoc do wszystkich organizacji międzynarodowych. „Potrzebujemy waszego wsparcia, potrzebujemy waszego bezpośredniego zaangażowania tutaj, we Lwowie” – powiedział we wtorek Sadowij. Na przykład potrzebne są duże namioty z zapleczem sanitarnym i możliwością przygotowania posiłków. Ponadto należy zadbać o dzieci, które „prawdopodobnie przechodzą przez najtrudniejsze dni swojego życia”.Po rosyjskiej inwazji na Ukrainę do Lwowa zmierza większość uchodźców.

Drodzy Rodacy! Bądźmy solidarni, wspierajmy się nawzajem.

Z wyrazami szacunku i podziękowania
Waldemar Tomaszewski, prezes ZPL i AWPL

Na podst. ELTA, inf. wł.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

2. Konieczna jest nasza pomoc dla Polaków na Ukrainie – Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”

Wzywamy środowiska Polaków i Polonii na całym świecie
do solidarności z Ukrainą, do pomocy Rodakom na Ukrainie.

Na Ukrainie, tuż za polską granicą żyje wielka kilkuset tysięczna zbiorowość naszych rodaków o których nie możemy w tych dramatycznym czasie zapomnieć. Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” od ponad 30 lat pomaga i współpracuje ze środowiskami, organizacjami polskimi na Ukrainie. Szczególnie dziś w chwili dramatu, jaki przeżywa Ukraina konieczna jest nasza pomoc dla POLAKÓW na Ukrainie.

ZBIÓRKA PIENIĘDZY STOWARZYSZENIE „WSPÓLNOTA POLSKA”

BIURO ZARZĄDU KRAJOWEGO
Dom Polonii w Warszawie
imienia Andrzeja Stelmachowskiego
ul. Krakowskie Przedmieście 64
00-322 Warszawa

SEKRETARIAT
tel. +48 22 556-90-02
fax: +48 22 556-90-43
swp@wspolnotapolska.org.pl
www.wspolnotapolska.org.pl

Redakcja naszepismo.pl wysłała już swój „WDOWI GROSZ!”

ILUSTRACJE.Red.np.pl

Śledź i polub nas:
6 komentarzy

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *