AUSTRALIA MNIEJ ZNANA

Tytuł z programu ABC: „Meet the Russian patriots making their presence felt in Australia” – ABC

„Poznaj rosyjskich patriotów, którzy zaznaczają swoją obecność w Australii”

PUTIN Z PRAWEJ I JEGO „ANIOŁY”…

PODWÓJNA GRA CZY PODWÓJNA CISZA? W AUSTRALIJSKIM PARLAMENCIE PRZYWÓDCA PARTII PRACY WZNIÓSŁ OKRZYK „Sława Ukrajini”!

W 2018 r. hasło „Sława Ukrajini — Herojam sława” stało się oficjalnym powitaniem ukraińskiej armii i zastąpiło wcześniejsze „Zdrowia towarzyszu!”, co wywołało sprzeciw wielu osób. Jednak hasło ma o wiele dłuższą i bardziej skomplikowaną historię. Na tyle kontrowersyjną, że w 2015 r. UEFA zabroniła kibicom Dynama Kijów rozwinięcia banneru z napisem „Sława Ukrajini!”.

„Istnieją zapisy, które pokazują, że podczas rozpraw sądowych przeciwko przywódcy OUN Stepanowi Banderze w 1936 r. jego zwolennicy krzyczeli »Chwała Ukrainie«, a okrzykowi towarzyszył salut w stylu faszystowskim” — mówił „Deutsche Welle” historyk z Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego we Lwowie Ołeksandr Zajcew.

Władimir Putin chce odzyskać dawną świetność Rosji i oczekuje wsparcia ze strony Rosjan na całym świecie, niezależnie od tego, gdzie mieszkają. Śledztwo Four Corners ujawniło działalność działającego tu klastra oddanych prorosyjskich ugrupowań nacjonalistycznych. Niektórzy jasno wyrażają swoją misję – prowadzenie wojny propagandowej, aby pomóc w realizacji globalnego programu Kremla – skłaniając analityków do ostrzeżenia Australii, że powinna zwracać baczną uwagę. Nocne Wilki to ulubiony klub motocyklowy Władimira Putina. Ich pseudonim to „Anioły Putina”.

NOCNE WILKI

Rosyjskie ramię klubu zostało opisane jako „pełnomocnik” Kremla: chętny do prowadzenia lub wspierania operacji wojskowych na odległość od rosyjskiego rządu. Od sześciu lat tworzą swoją obecność w Australii. Australijski oddział Nocnych Wilków został założony w 2015 roku. Klub twierdzi, że ma teraz około 40 do 50 członków w NSW, Queensland, Wiktorii i Australii Zachodniej. Według Marka Galeottiego, współpracownika londyńskiego think tanku zajmującego się bezpieczeństwem Royal United Services Institute, obecność Nocnych Wilków w Australii stwarza potencjalną szansę dla Kremla. „Jest całkowicie prawdopodobne, że na przykład otwiera się nowy rozdział, ponieważ masz etnicznych Rosjan, którzy lubią jeździć na motocyklach” – powiedział Galeotti. „Kiedy jest obecny… te rzeczy stają się potencjalnym przyczółkiem. Nie jest tak, że nagle stają się instrumentami Kremla, po prostu Kreml może potencjalnie do nich dotrzeć i w jakiś sposób je wykorzystać”. Nocne Wilki nie zawsze były zwolennikami Kremla. Klub powstał w latach 80. w ramach kulturalnego buntu przeciwko rządom sowieckim. Ale za Władimira Putina rosyjski klub i jego członkowie zostali „dokooptowani” przez Kreml, według Galeottiego. „[Kreml] spojrzał na rodzaj nacjonalistycznych wartości macho, które wyznają, i powiedział:„ Właściwie to są teraz nasze wartości i możemy coś z tym zrobić ”- powiedział. Prezydent rosyjskiego klubu Aleksander Załdostanow jest w Rosji celebrytą ze względu na przyjaźń z Władimirem Putinem. Pan Zaldostanov jest znany jako „chirurg” ze względu na swoje wykształcenie medyczne. W wyniku ich zaangażowania w konflikt na Ukrainie w 2014 roku, który obejmował walkę z prorosyjskimi separatystami i wspieranie ich, Ministerstwo Skarbu USA nałożyło sankcje finansowe na rosyjskie „Nocne Wilki” i Załdostanowa. Australijski klub nie jest sankcjonowany i twierdzą, że jego rola jest dobroczynna: organizują przejażdżki upamiętniające historyczne rosyjskie zwycięstwa wojskowe i prowadzą działalność charytatywną ze społecznością rosyjsko-australijską.

Kiedy powstał australijski oddział, pan Simonian został nazwany przez pana Zaldostanova w liście gratulacyjnej zamieszczonej w Internecie. Pan Duganov opublikował również swoje zdjęcia z panem Zaldostanovem w mediach społecznościowych, podczas gdy członkowie rosyjskiego klubu odwiedzili Sydney. Policja NSW twierdzi, że jest świadoma istnienia klubu motocyklowego „Nocne Wilki” i jego reputacji w Rosji, ale policja nie uważa ich za wyjęty spod prawa gang motocyklowy w NSW. Policja zauważyła, że ​​„członkowie Nocnych Wilków podróżują do Australii od wielu lat”. „Ale nie ma informacji ani danych wywiadowczych, które sugerowałyby, że ich obecność ma związek z działalnością przestępczą”. Nocne Wilki należą do międzynarodowej sieci patriotów, którzy chcą przypomnieć światu, że Rosja Władimira Putina jest siłą, z którą należy się liczyć.

Kozacy w Australii

Kozacy australijscy Kozacy to potomkowie grupy rosyjskich jeźdźców, którzy walczyli z siłami carskimi podczas rosyjskiej wojny domowej. Znani są z tłumienia protestów ludowych w Rosji i byli jedną z kluczowych prorosyjskich grup walczących z siłami ukraińskimi na Krymie w 2014 roku. Urodzony w Sydney Simeon Boikov jest przywódcą australijskich Kozaków, który kreuje się na jednostkę wojskową. Bojkow prowadził grupy australijskich Kozaków do Rosji, gdzie strzelali z broni i zwiedzali wojskowy ośrodek szkoleniowy. Syn księdza prawosławnego, jest jednoznaczny co do roli grupy tutaj. „Celem Kozaków w Australii jest zachowanie tradycji, kultury, wartości kozackich, a także promowanie nastrojów prorosyjskich” – powiedział Four Corners. „A więc naszym zadaniem jako rosyjskich patriotów… jest mobilizacja i aktywność w obronie Rosji. „Uważamy, że nie wystarczy być Rosjaninem, trzeba wspierać Rosję”. W 2018 r. Bojkow miał na myśli Australię, kiedy powiedział rosyjskim mediom, że „mamy wyjątkową okazję, by wesprzeć Rosję z wewnątrz wrogiego państwa”. Powiedział, że Kozacy w Australii mogą „robić prorosyjskie stanowisko, lobbować polityków i członków parlamentu, sprzeciwiać się każdemu, kto kłamie na temat Rosji, atakuje Rosję lub nakłada sankcje. Zasadniczo mogą prowadzić wojnę informacyjną”. Kiedy Four Corners zapytał, dlaczego uważa Australię za państwo wrogie, odpowiedział: „Australia w tym kontekście państwo, które nakłada sankcje na Rosję i zachowuje się antyrosyjsko, w ten sposób można odbierać, że działania nie są działalnością sojusznika”. Pan Boikov wypowiada się niestrudzenie prorosyjską linią, w tym zaprzeczając jakiemukolwiek udziałowi Rosji w zestrzeleniu malezyjskich linii lotniczych MH17 nad Ukrainą w 2014 r., w którym zginęły 283 osoby, z czego 38 to Australijczycy. Zaledwie osiem miesięcy po tragedii Bojkow udał się do Moskwy, aby odwiedzić jednego z prorosyjskich przywódców separatystów oskarżonych o odpowiedzialność za zestrzelenie MH17, Igora Girkina, zwanego „Strielkow”. Strelkov jest obecnie sądzony w Holandii zaocznie pod zarzutem morderstwa związanego z okrucieństwem. „Igor Strelkov jest bohaterem Noworosji” – powiedział Boikov Four Corners. „Nie zestrzelił MH17, ani nikt po stronie rosyjskiej. MH17 został zestrzelony przez Ukrainę nad terytorium Ukrainy w ukraińskiej przestrzeni powietrznej. Nie miał nic wspólnego z Rosją. Bardzo prosta.” „Mogą zrobić dowolny kort kangura, jaki im się podoba. Gdybyśmy zestrzelili samolot, jestem pewien, że byśmy to przyznali.

Pan Boikov i jego koledzy Kozacy próbowali również uciszyć lokalną społeczność ukraińską, szydząc z parafian i ich księdza przed ukraińskim kościołem w Sydney z powodu rosyjskiego najazdu wojskowego na Ukrainę. Obecny był również Vladimir Simonian, prezes klubu motocyklowego Night Wolves Australia. Pan Boikov broni swoich działań. „Gdybyśmy chcieli, moglibyśmy zrobić coś znacznie gorszego, ale nie zrobilibyśmy tego, bo nie promujemy łamania prawa, nie promujemy radykalizmu. To nieaustralijskie. „Ale dobrze jest przypominać innym ludziom w naszej fizycznej obecności, tylko ludzie widzący fakt, że są tam Kozacy i tak dalej, wystarczy, aby zniechęcić do działań antyrosyjskich”. W zeszłym miesiącu, kiedy protestujący maszerowali w centrum Sydney w związku z uwięzieniem głównego przywódcy rosyjskiej opozycji Aleksieja Nawalnego, Bojkow poprowadził kontrprotest. „Jesteśmy tutaj z naszym prezydentem… Wspieramy Władimira Putina przeciwko tym szumowinom opozycji” – powiedział podczas marszu Four Corners. Bojkow zapewnia, że ​​kocha Australię i chce poprawić stosunki australijsko-rosyjskie. Dostrzega również możliwości, jakie stwarzają wolności demokratyczne Australii. „Australijskie przepisy są bardzo, bardzo zrelaksowane” – powiedział. „Australia to bardzo dobre miejsce, jeśli chcesz promować agendę zagraniczną”. Na początku zeszłego roku Bojkow pomógł założyć najnowszą rosyjską organizację nacjonalistyczną w Australii, pod nazwą Double Headed Eagle Society, zajmującą się szerzeniem propagandy proputinowskiej.

Powyżej: Pan Boikov (z prawej) został sfilmowany, jak drwi z parafian i ich księdza przed ukraińskim kościołem w Sydney, mówiąc, że Krym jest częścią Rosji. Film dostępny w Internecie.

CDN/ Część 2. Stowarzyszenie Orła Dwugłowego

Źródło i opis: ABC /Sean Nicholls, Jeanavive McGregor i Mary Fallon Producent cyfrowy: Laura Gartry Projektant: Alex Palmer

Opracowanie i tłumaczenie dla naszepismo.pl  A.J.J

#######################################

Śledź i polub nas:
2 komentarze

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *