My tylko wiemy, ze wszystkiego to my nie wiemy…

AUTOR: JAN KOWALSKI

MOTTO: „Wiem, że nic nie wiem” / Sokrates /

Nie odstępuje go na krok. Ustalono, kim jest osobisty ochroniarz Zełenskiego

TAKIE CZASY… KAŻDY PATRZY W INNĄ STRONĘ…

Powyżej w kółeczku – osobisty ochroniarz Zełenskiego. Współpraca trwa od kilku lat… East NEWS/ foto. ABACA

O bezpieczeństwo Wołodymyra Zełenskiego codziennie dbają setki osób. Przywódcy Ukrainy od początku prezydentury towarzyszy też osobisty ochroniarz. Białoruski portal Nasza Niwa ustalił, kim jest tajemniczy mężczyzna.

Oczywiście o ochroniarzu Zełenskiego – jak o osobistych ochroniarzach każdej głowy państwa – wiadomo niewiele. Nasza Niwa ustaliła jednak, że nazywa się Maksym Doniec, ma żonę i córkę, a z jego oświadczenia majątkowego wynika, że nie ma żadnej nieruchomości, a jedynie prawo do zamieszkania w jednostce wojskowej oraz dwóch mieszkaniach swojego ojca. Jeździ także samochodem z 2011 roku. Doniec został osobistym ochroniarzem Zełenskiego już w 2019 roku, na samym początku kariery politycznej obecnego prezydenta. Wcześniej był osobistym ochroniarzem Ihora Kołomojskiego, co zrodziło podejrzenia o zależności ówczesnego kandydata od znanego oligarchy – zauważyła Nasza Niwa.

Zełenski tak wyjaśniał wówczas fakt korzystania z ochrony Kołomojskiego: „Mamy kontrakt z firmą, która zajmuje się ochroną i bezpieczeństwem. To wszystko. Andrij BOHDAN jest tam jednym ze wspólników, nie wiem, jaki tam jest układ, kto jest tam szefem. Są trzy firmy, które zajmują się obsługą prawną naszej partii”. Bohdan to prawnik Ihora Kołomojskiego, który kierował potem biurem prezydenta Ukrainy – wyjaśnił portal.

Oboka… to jest pan prezydent z lewej i pan Andrij Bohdan

Po drugiej turze wyborów w 2019 roku Zełenski wyjechał wraz z rodziną na wypoczynek do Turcji. Tam natknął się na rosyjskich propagandystów, których „odganiać” musiał właśnie Doniec. Już w pierwszych dniach swojej prezydentury Zełenski uczynił go szefem swojej służby bezpieczeństwa. Pod koniec marca 2022 roku, już w trakcie wojny, nadał mu stopień generała brygady.

Nasza Niwa podkreśliła, że poprzednich prezydentów Ukrainy ochraniało 10-15 osób. Zełenski natomiast jeszcze przed wojną zwiększył stan osobowy prezydenckiej ochrony wielokrotnie. Pod koniec 2021 roku informowano, że tylko w tzw. pierwszym kręgu Zełenskiego chroni około 70 osób, a trochę dalej są również ludzie z wywiadu i żołnierze. Od 2019 roku Zełenski żyje w atmosferze nieustannych sygnałów zagrożenia dla swojego życia, a od czasu rozpoczęcia wojny niebezpieczeństwo takie tylko wzrosło. Zachodnie wywiady informowały, że Moskwa planowała w lutym 2022 roku dokonać fizycznej likwidacji kierownictwa państwa ukraińskiego. Przedstawiciele ukraińskich struktur siłowych twierdzą, że zapobiegli kilku próbom zamachu na Zełenskiego – podsumował portal Nasza Niwa. / Źródło: PAP

Natomiast o panu Ihorze Kołomyjskim pisano bardzo dużo przed wojną w tym roku. Bardzo dużo pisała Gazeta Wyborcza. biz> Np., że na Ukrainie działała największa pralnia pieniędzy świata – dwa lata temu – 11.06.2019. I, że aż 470 mld dol. wyprano za pośrednictwem ukraińskiego banku PrivatBank.

Pan Ihor Kołomojski

A także, że Ihor Kołomojski oraz jego żona i dwójka dzieci mają zakaz wjazdu do USA. Oligarcha jest bowiem oskarżony o korupcję w czasach gdy był gubernatorem obwodu dniepropietrowskiego. Amerykanie zarzucają mu również niszczenie demokratycznych instytucji – tak pisała Gazeta Wyborcza 05.marca 2021., a 3 sierpnia 2019 r., że · „Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski jest blisko związany z (tym) oligarchą Ihorem Kołomojskim „ (…). I skąd tu przeciętny obywatel Europy, a co dopiero świata może na ten temat wiedzieć coś więcej. Nieprawdaż?

Co wiemy z internetu to tylko to, że Pan miliarder Oigarcha Ihor Kołomojski przewodniczący Dniepropetrowskiej Obwodowej Administracji Państwowej ma także Order „Za Zasługi (ukr.Орден «За заслуги», Orden «Za zasłuhy») – państwowe odznaczenie ukraińskie, ustanowione w 1996 roku. Nadaje się go także obcokrajowcom lub osobom nieposiadającym obywatelstwa. Pan Oligarcha Kołomojski posiada POTRÓJNE obywatelstwo: ukraińskie, izraelskie i cypryjskie. Najczęściej przebywa w Szwajcarii  (gdzie teraz ostatnio, to my tego nie wiemy). 5 października 2008 Zjednoczona Wspólnota Żydowska na Ukrainie wybrała go swoim nowym przewodniczącym. Order „Za Zasługi” jaki nosi pan Oligarcha Kołmojski przyznawany jest w trzech stopniach za wybitne zasługi w ekonomicznej, naukowej, społeczno-kulturalnej, wojskowej, państwowej, publicznej oraz innych sferach aktywności społecznej na rzecz Ukrainy. (za Wikipedia)

Ogólnie to pisano, że OLIGARCHIA uciekła z Ukrainy już w pierwszym dniu wojny, a nawet odrobinę wcześniej. Coś tam z sobą zabrali i coś tam po sobie pozostawili i jakby słuch o nich zaginął…

Ciekawe o czym rozmawiają…?

Powyżej: Mieszkanka Kijowa ogląda pozostawionego wypchanego lwa w rezydencji porzuconej przez obalonego i zbiegłego do Rosji oligarchę prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza (czerwiec 2014). Źródło/ foto. wiadomości.pl

My tylko wiemy, że wszytkiego to my nie wiemy – jak to wyjaśniająco wyjaśnił Donald H. Rumsfeld (1932–2021) – amerykański polityk, sekretarz obrony USA w latach 2001–2006.

„Mamy znane wiadome. Rzeczy, o których wiemy, że je wiemy. Wiemy również, że istnieją znane niewiadome. Innymi słowy, wiemy, że są pewne rzeczy, których nie wiemy. Ale są również nieznane niewiadome – takie, o których nie wiemy, że ich nie wiemy”.

Ale to też prawie każdy Polak zna na pamięć! Nieprawdaż?

JAN KOWALSKI

Opracowanie i grafika red.pl

#######################################

Śledź i polub nas:
2 komentarze

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *