ZAGŁODZIĆ POLSKĘ

AUTOR: JAREK MICEWSKI

Unia Europejska: nowy ZSRR?

Informacja za TVN24/ 28 października 2019. W niedzielę wieczorem w Cambridge zmarł rosyjski pisarz, dysydent i obrońca praw człowieka Władimir Bukowski – poinformowano na jego stronie internetowej. Jak podano, powodem śmierci był zawał serca. W ostatnich latach Bukowski ciężko chorował. Miał 76 lat. Władimir Bukowski w ZSRR był wielokrotnie więziony za organizowanie demonstracji w obronie dysydentów. Dzięki niemu Zachód dowiedział się o sowieckiej praktyce zamykania dysydentów w szpitalach psychiatrycznych. Sam Bukowski w tak zwanych psychuszkach spędził w sumie niemal 12 lat”.

Jako pierwszy potępił wykorzystanie uwięzienia psychiatrycznego stosowanego przeciw więźniom politycznym w ZSRR. W 1976 r. został wymieniony za przywódcę komunistów chilijskich Luisa Corvalána i deportowany na Zachód. W tym samym roku przywołuje wspólny punkt między Unią Europejską a ZSRR : totalitaryzm. Rozwija swoje tezy w eseju o sugestywnym tytule : „Unia Europejska, nowy ZSRR ?”. Bukowski wyjechał do Wielkiej Brytanii, żeby dokończyć swoją karierę uniwersytecką w Cambridge. Przedstawiamy tłumaczenie wywiadu z Władimirem Bukowskim z 2005 roku, które można znaleźć na stronie Youtube.com

To zaskakujące, że po pogrzebaniu potwora − ZSRR − tworzymy bardzo podobnego − Unię Europejską.

Czym jest Unia Europejska? Możemy to poznać, badając wersję sowiecką.

ZSRR był rządzony przez piętnaście niewybieralnych osób, które wzajemnie się dobierały i nie odpowiadały przed nikim. Unią Europejską rządzi dwudziestu czterech ludzi, którzy zbierają się za zamkniętymi drzwiami, nie odpowiadają przed nikim i nie podlegają zwolnieniu.

Władimir Bukowski

Można powiedzieć, że Unia Europejska ma wybrany parlament. ZSRR miał również rodzaj parlamentu, Radę Najwyższą. Popieraliśmy bez żadnej dyskusji decyzje Biura Politycznego, zupełnie tak jak to jest w Parlamencie Europejskim, gdzie czas przemówień każdego ugrupowania jest racjonowany i często ograniczony do jednej minuty. W Unii Europejskiej są setki tysięcy eurokratów, z ich ogromnymi wynagrodzeniami, ich personelem, ich sługusami, premiami, przywilejami, ich sądowym immunitetem na całe życie, przenoszonym tylko z jednego stanowiska na drugie, niezależnie od tego, co dobrego czy złego robią. Czy to wszystko nie jest dokładną kopią ZSRR ?

ZSRR był tworzony pod przymusem, bardzo często przez zbrojną okupację. Jesteśmy w trakcie tworzenia Unii Europejskiej, nie przez siłę zbrojną, nie, ale przez przymus i terror gospodarczy. Aby nadal istnieć, ZSRR poszedł jeszcze dalej. Kiedy tylko przestał się rozwijać, zaczął się jego upadek. Podejrzewam, że to samo czeka Unię Europejską.

Powiedziano nam, że celem ZSRR było utworzenie nowego podmiotu historycznego − narodu sowieckiego. Musieliśmy zapomnieć o naszych narodowościach, naszych tradycjach i zwyczajach. Wydaje się, że to samo dotyczy Unii Europejskiej. Nie chcą, żebyście byli Anglikami czy Francuzami. Chcą, żebyście stali się nowym podmiotem − Europejczykami − poskromili swoje uczucia narodowe i żyli w wielonarodowej społeczności. 73-letni system w ZSRR spowodował więcej konfliktów etnicznych, niż gdziekolwiek indziej na świecie.

Jednym z największych celów ZSRR było zniszczenie państw narodowych. Dokładnie to właśnie widzimy dzisiaj w Europie. Bruksela zamierza zniszczyć państwa, tak żeby przestały istnieć.

Sowiecki system był skorumpowany od góry do dołu. To samo dotyczy Unii Europejskiej. Antydemokratyczne działania, jakie widzieliśmy w ZSRR, rozkwitły w Unii Europejskiej. Ci, którzy się temu sprzeciwiają lub to potępiają, są karani lub knebluje się im usta.

Nic się nie zmieniło

W ZSRR mieliśmy gułag. Uważam, że tak jest również w Unii Europejskiej. Intelektualny gułag, zwany „polityczną poprawnością”. Spróbujcie powiedzieć, co myślicie na temat kwestii rasy lub seksualności, a jeśli wasze opinie nie są dobre, zostaniecie wykluczeni. To początek gułagu. To początek utraty waszej wolności.

W ZSRR uważano, że tylko państwo federalne może uniknąć wojny. Dokładnie to samo powiedziano w Unii Europejskiej. W skrócie, jest to ta sama ideologia w obu systemach. Unia Europejska jest starym modelem sowieckim w opakowaniu zachodnim. Ale, podobnie jak ZSRR, nosi ona w sobie zarazki własnej śmierci. Niestety, gdy się zawala, bo się zawali, zostawi za sobą ogromne zniszczenia i gigantyczne problemy gospodarcze i etniczne. Stary system sowiecki był niereformowalny. Podobnie Unia Europejska.

Ale istnieje alternatywa do zarządzania przez dwudziestu czterech urzędasów z Brukseli. Niepodległość!

Władimir Bukowski

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

Przeciwnikom UE! / CyberExpress/ 27/2/2003

Przeciwników Unii Europejskiej widzę w kilku odmianach. Sporą grupę tworzą marzyciele, którzy sądzą, że samotna Polska wybije się na mocarstwowość. Ewentualnie w sojuszu z NAFTA* Tych marzycieli jest najwięcej w Ameryce Północnej. Stracili trochę kontakt  z realizmem, zapominając, że miejsce Polski jest w ramach Europy, a izolacja naszego kraju jedynie zaszkodziłaby naszej pozycji. (pisze niejaki Marek Baterowicz z Sydney)

O tej izolacji zapewne zamyślają po cichu nasi dwaj najwięksi sąsiedzi  i dlatego można sobie wyobrazić, że część wrogów UE wywodzi się z szeregów karmionych złotem obu tych potęg. Jest też nieco epigonów DMOWSKIEGO.

A dawnej klienteli ZSRR pasował Jałtański podział Europy, który odcinał kontynentowi jedno płuco, wystawiając je na azjatyckie wiatry. Dziś okazuje się, że jednak znaczący odłam tej dawnej klienteli wschodu woli struktury zachodniej Europy.

Uwaga: (przyp. Jarek M.) *NAFTA to Północnoamerykańska umowa o wolnym handlu. Była umową podpisaną przez Kanadę, Meksyk i Stany Zjednoczone, która stworzyła trójstronny blok handlowy w Ameryce Północnej. I to jest szarpnięcie Baterowicza za nogawkę Polaka śp. Prezesa Kongresu Polonii Amerykańskiej  który mobilizował Amerykanów aby poparli przystąpienie Polski do NATO.

Ś+P. EDWARD MOSKAL

Edward Moskal wystosował list do Kongresu i Senatu USA. List został także przekazany prezydentowi Billowi Clintonowi. Oto jego treść: „W imieniu Kongresu Polonii, który łączy organizacje dziesięciu milionów obywateli USA pochodzenia polskiego, pragnę podzielić się z Panem naszą troską o bezpieczeństwo Polski i innych krajów Europy Środkowowschodniej. Społeczność polsko-amerykańska przyjęła z uznaniem poparcie prezydenta Clintona dla idei rozszerzenia NATO w drodze stopniowego procesu”. (…)

Sp. Edward Moskal przestrzegał Polskę i Polaków żyjących na Emigracji, że decyzje w sprawie Polski zapadać będą w Brukseli, Frankfurcie i Strasburgu, i egzekwowane będą nie przez władze kraju, ale przez elity unijne. Polacy staną się narodem bez własnego państwa (Moskal, 2002). Tak to przewidział i tak to jest; ZAGŁODZIĆ POLSKĘ!

Ale to nie koniec dziwolągów Poety który zaganiał Polonię Australijską do kurnika zwanym Unia Europejska – kierując wzrok ducha ku niebiańskim sferom boskiej muzy Calliope… Poczytajcie to, co nazwał „Powrót do domu” (za Tygodnik Polski) … „A pięć lat hitlerowskiej okupacji NIE może nam przysłonić pięciu wieków zmagań z Moskwą i faktu, że zrywy niepodległościowe w XIX wieku skierowane były głównie przeciwko Rosji. Bliższy jest mi również GERMAŃSKI ład i dyscyplina muzyki Bacha,(…) Od czego bardziej jesteśmy dalecy: od prawosławia czy hellenizmu? A czemu bliscy?” – pyta poeta – któremu PIĘĆ lat germańskiej bezwzględnej morderczej okupacji – nic nie przysłoniło. Jego Motto! Unia da!

I tak ględzi, bez względu, że i tak swoje stare kości złoży nie w brukselskim sarkofagu, a w piasczystej australijskiej ziemi. I nie będzie już słyszał jadowitego unijnego syku „ZAGŁODZIĆ POLSKĘ !”

Jarek Micewski {NZ}

OSTRYM PIÓRKIEM VITKA SKONIECZNEGO Z SYDNEY

Obrazek wprowadzający; Władimir Bukowski • Moskiewski proces: Dysydent w archiwach Kremla/ Ilustracje dodał ADMIN/ red. np.pl dziękuje Autorowi za opracowanie tekstu, a p. Vitkowi za Jego ostre piórko…

###########################

Śledź i polub nas:
368 komentarzy

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *