Obrońmy Jana Pawła II. Apel w związku z pomówieniami na temat papieża

POWYŻEJ ^^^ Marian Valley / Australia/ –2007 rok. Pierwsze powitanie Papieża Jana Pawła II przez ptaka Kookaburrę przed poświęceniem pomnika. Podczas poświęcenia nad głowami wiernych krążył Orzeł (też jest zdjęcie). Dla naszepismo.pl  / w internecie/ i Nasze Pismo w Służbie Ojczyzny i Polonii zdjęcie przekazał Czytelnik p. Tadeusz Kopański  z QLD. Dziękujemy.

„Świętości nie szargać, bo trza, żeby święte były” (Stanisław Wyspiański „Wesele”).

  • Głośnym echem odbił się wyemitowany przez TVN 24 reportaż pt. „Franciszkańska 3” oskarżający Jana Pawła II o domniemane tuszowanie pedofilii wśród duchownych.
  • Materiał został oparty na dokumentach Służb Bezpieczeństwa, zeznaniach tajnych współpracowników SB oraz anonimowych wypowiedziach.
  • ·Jest to jeden z wielu przeprowadzonych w ostatnim czasie ataków na Jana Pawła II przez środowiska lewicowe.
  • Instytut Ordo Iuris przygotował apel w obronie dobrego imienia papieża, w którym wyraża sprzeciw wobec formułowanych oskarżeń.
  • · Apel można podpisywać na stronie obronmyjp2.pl.

PODPISZ APEL – LINK

Autorzy reportażu TVN zarzucają Janowi Pawłowi II ukrywanie przestępstw dokonanych przez ks. Bolesława Sadusia, ks. Eugeniusza Surgenta oraz ks. Józefa Loranca za czasów pełnienia przez kard. Karola Wojtyłę funkcji metropolity krakowskiego. Nie podają jednak żadnych wiarygodnych źródeł tych doniesień. Swoje informacje opierają na dokumentach komunistycznych służb i zeznaniach ich przedstawicieli. W materiale nie wspominają też o tym, że, decyzją kard. Wojtyły, ks. Lorenc został suspendowany oraz wysłany do klasztoru jeszcze zanim zapadł wobec niego prawomocny wyrok.

Ordo Iuris wyraża w swoim apelu „solidarność z Papieżem Polakiem oraz innymi ofiarami kłamliwych pomówień”. Sprzeciwia się również próbom „dyskredytacji naszych największych autorytetów”. Instytut zaznacza też, że na „jednoznaczne potępienie” zasługuje „wykorzystanie przez dziennikarzy tworzonych przez komunistów akt służących im do walki z Kościołem katolickim oraz Narodem Polskim”.

„W reportażu telewizji TVN24 nie zawarto żadnych wiarygodnych dowodów publikowanych oskarżeń. Dokumenty preparowane pół wieku temu przez komunistyczny aparat bezpieczeństwa do walki z Kościołem nie są wiarygodne. Dlatego wzywamy do ich odrzucenia” – napisano w apelu.  

Ordo Iuris /Wolności obywatelskie

^^^

Nie ma zgody na szkalowanie Papieża Polaka. Sejm zdecydował!

„Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydowanie potępia medialną, haniebną nagonkę, opartą w dużej mierze na materiałach aparatu przemocy PRL, której obiektem jest Wielki Papież – św. Jan Paweł II najwybitniejszy Polak w historii”, tak brzmi fragment uchwały ws. obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II przyjętej dziś przez Sejm.

Za uchwałą głosowało 271 posłów, 43 przeciw było, od głosu wstrzymało się 4 posłów.

 „Jego słowa i czyny demonstrowały i budziły miłość do Ojczyzny, wspierając czynnie naród polski w dążeniach do odzyskania wolności i niepodległego bytu państwowego. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydowanie potępia medialną, haniebną nagonkę, opartą w dużej mierze na materiałach aparatu przemocy PRL, której obiektem jest Wielki Papież- św. Jan Paweł II najwybitniejszy Polak w historii”, napisano w uchwale.

Jak podkreślono, jest to „próba skompromitowania Jana Pawła II materiałami, których nie odważyli się wykorzystać nawet komuniści”. „‚Święty Jan Paweł II zajmuje szczególne miejsce w historii Polski i Europy. Jego zdecydowane upominanie się o prawo naszej ojczyzny do wolności wśród narodów Europy, Jego praktyczna obrona praw naszego narodu uczyniły Ojca Świętego najważniejszym z ojców niepodległości Polski’ głosi uchwała Sejmu ustanawiająca rok 2020 Rokiem Jana Pawła II przyjęta zaledwie cztery lata temu niemal jednogłośnie, ponad politycznymi podziałami”, wskazano.

Myśli zawarte w Jego nauczaniu pozostają ważnymi wskazówkami w zakresie kształtowania życia społecznego. ‚Historia uczy, że demokracja bez wartości łatwo się przemienia w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm’; te słowa Papieża Polaka, wypowiedziane w gmachu Sejmu w roku 1999, stają się współcześnie niestety coraz bardziej aktualne”, zaznaczono w uchwale.

Powyżej ^^^ Zdjęcia z wizyty Wielkiego Polaka Jana Pawła II w Australii (arch. TP i np.pl)

Foto: ON PRZETARŁ NAM JASNY SZLAK – z książki księdza Janusza St. Pasierba

Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi… Tej ziemi!” Historyczna, pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski · 2 czerwca 1979 r.

Santo subito

Opracowanie i ilustracje ADMIN np.pl

#############################

np.pl

Śledź i polub nas:
8 komentarzy

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *