O TYM SIĘ MÓWI (ze wstydem)

THIS IS TALKING ABOUT THE WHOLE WORLD

POWYŻEJ : Wszyscy w euforii, wpatrzeni w „Bohatera Kanady i Ukrany”, który siędzi na galerii zaproszonych „gości„…

Statement on House of House of Commons Speaker’s WHETHER AND WHEN THE AUSTRALIAN POLISH PEOPLE AND ITS GOVERNING COUNCIL WILL SUPPORT THE VOICE OF THE CANADIAN POLISH PEOPLE

Invitation of SS-Galizien member as Guest

“We join the calls for House of Commons Speaker Anthony Rota to explain how a former member of SS-Galizien came to be invited and recognized by the Speaker ahead of Ukrainian President Volodymyr Zelensky’s address to Parliament.SS-Galizien was a military formation created by Nazi Germany that was responsible for numerous war crimes against Poles & Jews during WWII, including the mass murder of civilians.

SS-Galizien was a military formation created by Nazi Germany that was responsible for numerous war crimes against Poles & Jews during WWII, including the mass murder of civilians. We expect an unequivocal apology for this unacceptable oversight. At the same time, we remain steadfast in supporting Ukraine as they fight for their sovereignty and freedom against Putin’s Russia.

Regrettably, the Speaker’s published statement fails to apologize to Canada’s Polish community. We call on the Speaker to amend his statement accordingly.”

Canadian Polish Congress / kongres@kpk.org

WHETHER AND WHEN THE AUSTRALIAN POLISH PEOPLE AND ITS GOVERNING COUNCIL WILL SUPPORT THE VOICE OF THE CANADIAN POLISH PEOPLE ?

^^^

Oświadczenie w sprawie zaproszenia przez spikera Izby Gmin członka SS-Galizien w charakterze gościa | KONGRES POLSKI KANADYJSKIEJ (kpk.org) „Przyłączamy się do apeli, aby przewodniczący Izby Gmin Anthony Rota wyjaśnił, w jaki sposób były członek SS-Galizien został zaproszony i rozpoznany przez marszałka przed wystąpieniem prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w parlamencie. SS-Galizien była formacją wojskową utworzoną przez nazistowskie Niemcy, odpowiedzialną za liczne zbrodnie wojenne na Polakach i Żydach podczas II wojny światowej, w tym masowe mordy na ludności cywilnej. Oczekujemy jednoznacznych przeprosin za to niedopuszczalne niedopatrzenie. Jednocześnie niezachwianie wspieramy Ukrainę w walce o swoją suwerenność i wolność przeciwko Rosji Putina. Niestety, opublikowane oświadczenie Marszałka nie zawiera przeprosin dla Polonii kanadyjskiej.

Wzywamy Marszałka do odpowiedniej zmiany swojego oświadczenia.” Kongres Polonii Kanadyjskiej Zarząd Główny, Kongres Polonii Kanadyjskiej Ulica Beverley 206 Toronto, Ontario M5T 1Z3 416-532-2876 kongres@kpk.org

CZY I KIEDY POLONIA AUSTRALIJSKA I JEJ RADA NACZELNA POPRZE GŁOS POLONII KANADYJSKIEJ?

Powyżej ^^ JAROSŁAW HUNKAukraiński weteran nazistowskiej dywizji określony „bohaterem” w kanadyjskim parlamencie. Bohater z galerii dziękuje z paluchem” do góry co znaczy OK – wszystko idzie zgodnie z planem, … a Spiker przeprasza

Podobno nikt nic nie wiedział, wszystkiemu winien jest spiker, który już przeprosił. Esesman został też prywatnie przyjęty przez Zełeńskiego i Trudeau – Oczywiście Zełeński “NIE WIEDZIAŁ”, że służył w SS Galizien…

Przewodniczący kanadyjskiej Izby Gmin Anthony Rota przeprosił za zdarzenie z udziałem ukraińskiego weterana Jarosława Hunki, który w czasie II wojny światowej służył w nazistowskiej dywizji Waffen-SS – pisze BBC. W trakcie posiedzenia parlamentu, w którym udział brali również prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i premier Kanady Justin Trudeau, Rota nazwał Hunkę „bohaterem”. 

„Uzyskałem później więcej informacji, które sprawiły, że żałuję swojej decyzji” – tłumaczył polityk. Do sprawy odniósł się ambasador RP w Ottawie Witold Dzielski oraz Michael Mostyn, szef B’nai Brith Canada, najstarszej w Kanadzie niezależnej żydowskiej organizacji praw człowieka, który podkreślił, że „nie możemy pozwolić na wybielanie historii”.

^^^^ 70. rocznica powstania SS-Galizien. Ukraińcy celebrują – Dziennik.pl

^^^^^ Żołnierze 14. Dywizji Grenadierów SS, nazywanej także SS-Galizien, składają przysięgę na wierność Adolfowi Hitlerowi.

HIMMLER I ^^^^^^ONI-OCHOTNICY / dzieje.pl

„Jerusalem Post” ostrzega: Kijów może nazwać ulicę na cześć twórcy dywizji SS

Na zdjęciu powyżej ^^^^^^:Wołodymyr Kubijowycz (w okularach, po lewej) i Hans Frank z ukraińskimi dziewczynami w strojach narodowo-luudowych – toastowo pijących.

Dziennik „Jerusalem Post” odnotowuje, że jedna z ulic w Kijowie może wkrótce nosić imię Wołodymyra Kubijowycza, kolaborującego z władzami III Rzeszy nacjonalisty, który był jednym z pomysłodawców utworzenia i który aktywnie brał udział w formowaniu ukraińskiej 14 Dywizji Grenadierów SS..

Przypomnijmy raz jeszcze# SS-Galizienbyla jedną z najbardziej zbrodniczych formacji militarnych w dziejach Europy. Dziś hasła głoszone przez zbrodniarzy z SS-Galizien znów stają się mottem przewodnim współczesnych ukraińskich nacjonalistów.

Zbrodnia w Hucie Pieniackiej – dokonana 28 lutego 1944  na polskiej ludności cywilnej w Hucie Pieniackiej  w wyniku której śmierć poniosło w ciągu jednego dnia około 850 osób. Pacyfikacji dokonali, według śledztwa IPN, ukraińscy policjanci jednego z batalionów 4 pułku 4 Galizisches SS Freiwilligen Regiment 4)

^^^###^^^

„Twórcy z Polonii (Australijskiej) na cześć Ukrainy

Obrońcom Ukrainy i wolności
Marek Baterowicz

W miastach płonących od bomb i pocisków
biją jeszcze serca ludzi,
nie zdołali ocalić swych domów,
ale w potężnych falach dymu
słychać ich ogień żółto-niebieski,
bezdomni bronią dalej swoich miast,
chronią się w stacjach metra, na dnie rowów
nawet na gruzach jest ich ojczyzna
– nie oddamy jej biesom!

Powiewa jeszcze flaga na wieży TV,
uszkodzonej wczoraj rakietą,
obrońcy niezłomni wolności
kryją się w pobliżu pułapek na czołgi
– jutro wyskoczą ze schronów
i otworzą ogień żółto-niebieski!
Potem znowu zapadną się w ziemię,
nawet wśród ruin jest ich ojczyzna
– nie oddamy jej biesom!

Nie śpią lub na zmianę czuwają
w piwnicach, załomach, na przęsłach
– tam jest ich sztab heroiczny,
wiara i kopalnia męstwa,
stamtąd o świcie wyjdą szeregi cieni
nie pytając czy najpierw ginie cień czy ciało
i, serwując najeźdzcom cocktaile mołotowa,
otworzą znowu ogień żółto-niebieski!
Nawet na zgliszczach jest ich ojczyzna
– nie oddamy jej biesom!

Z popiołów nie tylko feniks wstaje
i my to udowodnimy światu!

Marek Baterowicz
Spisane nocą pod Kijowem i w Sydney, 3 marca 2022.

000000

Marek Baterowicz - Dwanaście aforyzmów | Polska Canada
Zdjęcie Autora wiersza z jego blogu Polska-Kanada

No comment / WIERSZ POCHODZI Z MEDIÓW POLONII AUSTRALIJSKIEJ, KANADYJSKIEJ I INNYCH /dla np.pl przekazał Marian Babicki z Krakowa (KOP) oprac. ADMIN

##########################

Czy Kanadyjczycy usuną pomnik SS Galizien na największym cmentarzu ukraińskim? Naciskają Żydzi…

Czy Kanadyjczycy usuną pomnik SS Galizien na największym ...
Pomnik ku czci…

Po uhonorowaniu w kanadyjskim parlamencie Ukraińca walczącego w czasie II wojny światowej w szeregach SS Galizien na nowo odżyła kwestia usunięcia pomnika ku czci tej zbrodniczej formacji w Oakville w południowo-wschodniej Kanadzie – informuje portal CP24.

Pomnik ku czci 14. Dywizji Grenadierów Waffen SS (SS Galizien) znajduje się na terenie West Oak Memorial Gardens w Oakville w prowincji Ontario na największym ukraińskim cmentarzu w Kanadzie.

Podczas wizyty prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w parlamencie w Ottawie spiker Anthony Rota zwrócił się do siedzącego na galerii dla gości 98-letniego Jarosława Hunki i przedstawił go jako „ukraińsko-kanadyjskiego weterana II wojny światowej, który walczył o ukraińską niepodległość z Rosjanami”. Dodał, że mężczyzna mieszka w jego okręgu wyborczym Nipissing—Timiskaming w prowincji Ontario.

Spiker nazwał go „ukraińskim bohaterem, kanadyjskim bohaterem, któremu dziękujemy za jego służbę”. Zebrani nagrodzili weterana owacją na stojąco. Oprócz Zełenskiego na sali obecny by m.in. premier Trudeau zachwyceni sylwetką „bohatera”.

I wszyscy bili brawo „Bohaterowi obojga narodów” i wołali Brawo! Brawo!… Bo „NIE WIEDZIELI” komu biją, nie wiedzieli co to była ta  jedna z najbardziej zbrodniczych formacji militarnych w dziejach. Dziś hasła głoszone przez zbrodniarzy z SS-Galizien znów stają się mottem przewodnim współczesnych ukraińskich nacjonalistów. I wszyscy klakierzy nie widzieli co to za pomnik, który przedstawia zbrodniarzy podnoszących łapy w salucie Führer’owi z okrzykiem Heil Hitler!. I z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku „bijący” brawo rozjechali się limuzynami do domów aby jutro walczyć o pokój i sprawiedliwość społeczną na całym świecie.

A co to jest? To jest pomnik poległych żołnierzy UNA oraz ukraińskich esesmanów dywizji SS-Galizien na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie.

Na podstawie nadesłanych komentarzy aktualizował ADMIN

np.pl

Śledź i polub nas:
217 komentarzy

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *