„RESZTA TO DZIKA I BEZPROGRAMOWA SWOŁOCZ !”

WODA…rys. AS np.pl

OPRACOWAŁ JAN KOWALSKI

Na stronie internetowej Sejmu opublikowano oświadczenia majątkowe posłów X kadencji, które – zgodnie z ustawą o wykonywaniu mandatu posła i senatora – POWINNI (muszą) składać na początku kadencji.

Oświadczenie zawiera pytania o  zasobach pieniężnych/ nieruchomościach / uczestnictwie w spółkach cywilnych lub w osobowych spółkach handlowych/ udziałach i akcjach w spółkach handlowych, a także o prowadzonej działalności gospodarczej/ stanowiskach zajmowanych w spółkach handlowych. / A także dochodów osiąganych z tytułu zatrudnienia lub innej działalności zarobkowej, mienia ruchomego o wartości powyżej 10 tys. zł i zobowiązań pieniężnych o wartości powyżej 10 tys. zł, a także zaciągniętych kredytów i pożyczek.

Dzięki oświadczeniu wychodzi na jaw dlaczego jest takie parcie na  wyborców (za granicą) którym obiecuje się „złote góry”, a jak ktoś zauważy czym jest ten portfel posła wypełniony – to zaraz poseł odpowie to nie moje – to jest przepisane na konto mojej żony (cyt. za AS „Fraszki”).

ODPRYSKI  POWYBORCZE ZNALEZIONE W POLNIJNYCH SKRZYNKACH  E-MAILOWYCH

Będziesz miał dom, grill, trawę, dwa samochody i wakacje

From {nadawca} Sławomir Mentzen

Date: Fri, 8 Sep 2023 15:26:03 +1000

JEDYNE CO W  TEJ KAMPANI WARTO  -WSPIERAĆ – KONFEDERACJĘ,

RESZTA TO DZIKA I BEZPROGRAMOWA SWOŁOCZ !

(Nazwisko p. Leszka znane z przesyłanych emaili)

Cześć Leszku, tu Sławomir!

Piszę do Ciebie, gdyż nadszedł ten czas – najwyższy czas – zakończenia ery rządów PO i PiS. Ich partyjno-plemienna wojna, która wyniszcza Polskę i nie pozwala nam żyć tak, jak chcemy, stała się w tym roku pełnoletnia.

Dlaczego pełnoletnia? Bo Kaczyński i Tusk na zmianę trzymają w naszym kraju władzę od 18 lat. I właśnie w tym roku, 15 października, zamierzam ich wysłać bezpowrotnie na polityczną emeryturę.

Aby zrealizować ten cel, potrzebuję Twojej pomocy Jakiej? Już wyjaśniam…

Pozwól, że najpierw Ci tylko przypomnę – choć zapewne to wiesz – że wspierając nas, wesprzesz SIEBIE. Dom, grill, trawa, dwa samochody i wakacje – to ma być Twój standard życia, punkt wyjścia i to już w najbliższych latach!

WŁADZA I SZARY CZŁOWIEK…

Projekt Konfederacji, który tworzymy od 4 lat, jest w fazie rozkwitu. Czy pamiętasz, jak przed poprzednimi wyborami wszyscy „eksperci” przekonywali, nie uda nam się utworzyć trwałej antysystemowej partii? A przecież udało nam się nie tylko wejść do Sejmu, ale również powstrzymać kilka ustaw (np. totalniacką ustawę Hoca) oraz przebić przez medialne barykady, które zastawili na nas funkcjonariusze reżimowych i „demokratycznych” mediów głównego nurtu. Czy znasz sondaż jednego z wykładowców Uniwersytetu Warszawskiego, socjologa, w którym 30 proc. Polaków bierze pod uwagę oddanie głosu na Konfederację? Skoro Polacy są na to gotowi, to wspólnymi siłami – wraz z takimi świetnymi ludźmi wolności i patriotyzmu jak Ty – trafimy do nich z naszym programem.

 Koniec z wyzywaniem nas od ruskich onuc, koniec z obrażaniem, kłamstwami i manipulacjami na temat Konfederacji. To ostatnia prosta przed wyborami, aby pokazać nasze prawdziwe oblicze oraz nasz pomysł na dumną, wolną i bogatą Polskę, jaki streściliśmy w Konstytucji Wolności.

Zatem… Jaki jest mój plan?

Celem jest zebranie na obecną kampanię kwoty 250 tys. zł w przeciągu najbliższych 10 dni! To pieniądze, które zrobią przewagę.

Sasinowych wyborów kopertowych za to nie przeprowadzimy, jednak za te pieniądze będziemy mogli zrobić znacznie więcej, niż obecnie nam na to pozwala budżet Konfederacji, budżet, który jest wielokrotnie mniejszy od tego, czym dysponuje PiS i Platforma. Chcemy, aby nasz program był dostępny dla każdego Polaka. Potrzebujemy do tego: plakatów /banerów, /billboardów, /celowanej kampanii internetowej.

DLATEGO bardzo cię proszę o wsparcie takie, na jakie Cię stać i jakie uważasz za godne tej sprawy. Każde 20 zł, 50 zł, czy 100 zł ma tutaj znaczenie.

Może teraz tak sobie myślisz: ale co można zrobić za 50 zł? Już odpowiadam. Za tę kasę kupię 2 banery dla naszych kandydatów, wydrukuję 50 plakatów albo dotrę do kolejnych 6000 osób zainteresowanych naszymi tematami w mediach społecznościowych.Wyobrażasz to sobie? Niech nawet co dwudziesta z tych osób pójdzie w październiku do wyborów – będzie to oznaczać, że swoim wsparciem pozyskujesz dla Konfederacji 300 wyborców! Ty i ja już wiemy, że w tych wyborach będzie można oddać głos na niskie i proste podatki, zatrzymanie rozdawnictwa i marnotrawstwa, wolność osobistą i wywrócenie stolika z zasiadającymi przy nim PO, PiS, PSL, SLD itp.

Ale bez wsparcia dla naszej kampanii, bez realizacji tego planu, który Ci przedstawiłem, czekają nas jeszcze wyższe i skomplikowane podatki (dosłownie na dniach minister finansów ogłosił podwyżki wszystkich podatków lokalnych!), dalsze rozdawnictwo, jeszcze większe ograniczanie wolności i trwanie obecnego układu. Zresztą… PiS u władzy kolejne 4 lata… Powrót Tuska… Chcesz?Jestem przekonany, że Ty i ja odpowiadamy na to pytanie NIE oraz, że wspólnie zrobimy taką kampanię, która wywróci im ten partyjny stolik.

  Pozdrawiam Cię serdecznie. Sławomir Mentzen

  PS. Leszku, oni mają przewagę na każdym polu, poza tym jednym: my mamy ludzi – takich jak Ty – którzy chcą żyć normalnie i mają już dosyć obecnego układu. Dlatego proszę Cię: pomóż mi wysłać Kaczyńskiego i Tuska na bezpowrotną emeryturę – WESPRZYJ nasz ambitny cel zebrania 250 tys. zł w ciągu 10 dni. (…) To właśnie ten moment, kiedy każdy datek jest na wagę złota!

rys. AS/np.pl

Bogactwo – większe, niż byśmy sądzili

Kryptowaluty za miliony. Sławomir Mentzen pokazał swój majątek /Uwaga: tu się liczą miliony!!!/ Sławomir Mentzen został posłem X kadencji. Z tego powodu musiał pokazać swój majątek. CO jest w tym oświadczeniu majątkowym lidera Konfederacji. Suma oszczędności: Sławomira Mentzen’a to posiadanie (w portfelu?) 702 tys. zł, 15 tys. euro plus 1,5 tys. dolarów. Jest właścicielem kryptowalut (33 bitcoiny które wycenia na 4,8 mln zł) oraz wielu papierów wartościowych. Ma także 7,5 tys. akcji Mirbudu o wartości około 58 tys. zł i 1450 akcji Pure Biologics.

Nieruchomości ma ogromne i bardzo cenne! Co zadeklarował? Zadeklarował A) dom (wspólny z żoną) o powierzchni 370 mkw, wyceniany na 3,5 mln zł. B) dom o powierzchni 125 mkw wart 875 tys. zł, C) mieszkanie za 750 tys. zł – o powierzchnia to 107 mkw. D) prywatne miejsce parkingowe które przynosi równiutko 40 tys. zł.

Sławomir Mentzen spłaca dwa kredyty hipoteczne: o wartości 317 tys. zł oraz 961 tys. zł. Ale też sam udziela pożyczek osobom prywatnym (jedna to 1,5 mln zł, druga więcej bo aż 2,2 mln zł, trzecia warta 300 tys. zł.  A czwarta 60 tys. zł.

Drogie sprzęty i mebelki… które pan poseł wpisał też do oświadczenia (o wartości powyżej 10 tys. zł) to: stół 12 tys tys. zł,/ regały za 17 tys. i 22 tys. zł, / kanapa 18,4 tys. zł /zabudowa kuchenna za 120 tys. zł, /ma także inne meble i sprzęt elektroniczny za 200 tys. zł. Pan Sławomir korzysta z dwóch samochodów i to jakich: mercedes coupeklasy E z 2022 roku o wartości 300 tys. zł  i jeszcze droższy – volvo XC 90 z 2022 roku za 340 tys. zł.  

Udziały w firmach też nie wąskie

 Ale to jeszcze nie koniec! Są udziały w Kancelarii Mentzen SKA. Jest to kancelaria podatkowa obsługująca firmy, którą lider i obecnie poseł prowadzi (zwracający się do polonijnego konfederaty o pomoc) … Wartość udziałów to aż 35 mln zł, a w samym 2022 roku i w tym (2023)  zarobił 180 tys. zł.)  Mentzen Holding, to firma jest właścicielem np. browaru czy pubu, to jej wartość poseł wycenia na 4 mln zł. Mentzen i Kapica to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, w której poseł ma 50 udziałów o wartości 2,5 tys. zł.

Magia pustych słów

Porównaj: „DLATEGO bardzo cię proszę o wsparcie takie, na jakie Cię stać i jakie uważasz za godne tej sprawy. Każde 20 zł, 50 zł, czy 100 zł ma tutaj znaczenie”. …itp.       

Opracował Jan Kowalski/ wyborca głosujący za PiS

ŻRÓDŁO: Strona internetowa Sejmu / MEDIA i j/w. rysunki dodał ADMIN

PS. „Aby Polska rosła w siłę a ludzie żyli dostatniej, Pomożecie pytał Gierek. Pomożemy rzekli wszyscy!!! I sukcesy oblewali za żółtymi firankami/” (JK)

############# np.pl ##############

Śledź i polub nas:
44 komentarze

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *