Papież: bez dzieci nie ma przyszłości, jest wielki smutek
|Jakiej przyszłości możemy się spodziewać, skoro największy dochód przynosi dziś przemysł zbrojeniowy i antykoncepcja? – powiedział Papież na stanach generalnych o dzietności we Włoszech. Jak przypomniał, kiedyś wydawało się, iż problemem naszego świata jest zbyt wysoka liczba dzieci. Tymczasem prawdziwy problem stanowi nasz egoizm. Gromadzimy coraz więcej rzeczy, nie brakuje psów i kotów, ale nie mamy dzieci, nie mamy przyszłości – dodał Franciszek.
Krzysztof Bronk – Watykan
Stany generalne o dzietności to doroczne forum organizowane przez włoskie środowiska rodzinne w celu szukania sposobów na przełamanie kryzysu demograficznego we Włoszech. Bierze w nich udział również Papież.
^^ Papież na stanach generalnych o dzietności (VATICAN MEDIA Divisione Foto)
„W przeszłości – przypomniał Ojciec Święty – nie brakowało studiów i teorii, które ostrzegały przed liczbą ludzi na ziemi, ponieważ rodzenie się zbyt wielu dzieci miało spowodować zachwianie równowagi gospodarczej, brak zasobów i zanieczyszczenia. Zawsze mnie uderzało, że te teorie, które od dawna są przestarzałe i nieaktualne, mówiły o istotach ludzkich jak o problemach. Jednakże ludzkie życie nie jest problemem, lecz darem. Przyczyna zanieczyszczenia i głodu na świecie to nie rodzące się dzieci, lecz decyzje osób myślących tylko o sobie. (…) Problemu nie stanowi to, ilu nas jest na świecie, ale jaki świat budujemy. Nie dzieci, lecz egoizm. (…) Nasze domy zapełniają się przedmiotami, a pozbywamy się z nich dzieci. I tak stają miejscem wielkiego smutku. Nie brakuje w nich psów i kotów, brakuje dzieci. Problemem naszego świata nie są rodzące się dzieci, lecz egoizm, konsumpcjonizm i indywidualizm, które sprawiają, że ludzie są nasyceni, samotni i nieszczęśliwi”.
Franciszek zauważył, że liczba rodzących się dzieci jest głównym wskaźnikiem nadziei danego narodu. Patrząc na dane we Włoszech, gdzie przeciętny mieszkaniec tego kraju ma 47 lat, trzeba stwierdzić, że Włosi stopniowo tracą nadzieję. Taka sytuacja dotyczy również innych krajów Europy, która rzeczywiście staje się kontynentem starym, zmęczonym i zrezygnowanym, tak bardzo przejmującym się swymi zmartwieniami i samotnością, iż nie potrafi już cieszyć się pięknem życia.
Franciszek zwrócił też uwagę na nieskuteczność podejmowanych dotąd środków. Jak podkreślił, aby odwrócić ten negatywny trend, trzeba dalekowzrocznej polityki prorodzinnej, odwagi, a także poświęceń.
„Nie zapominajmy – dodał Papież – że przyszłość dzieci i wnuków buduje się także za cenę obolałych pleców po latach trudów i ukrytych poświęceń ze strony rodziców oraz dziadków. Oni, gdy przytulają, przekazują dar, cichy i dyskretny, za którym stoi praca całego życia”.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś ten artykuł. Jeśli chcesz być na bieżąco zapraszamy do zapisania się na newsletter klikając tutaj.
Vatican News – Radio Watykańskie
Dla naszepismopl przekazał ks. Paweł Rytel-Andrianik
################# np.pl #################
Wspaniały i dowcipny Ronald Reagan kiedyś powiedział, że problem ze zwolennikami i aktywistami aborcji i cywilizacji śmierci jest taki, że wszyscy oni zdążyli się już urodzić. Co prawda jeśli naprawdę stoją twardo i świadomie na swoim stanowisku to zawsze mają przecież szansę na późną aborcję, czyli na eutanazję.
Jacek K. Matysiak/Kworum
Kalifornia
„Dla LGBT pójdę do piekła i zawiążę pakt z diabłem” – powiedziała „ministra” do spraw równości Katarzyna Kotula.
I pójdzie! Będzie to udana para. Ona wyfiokowana blondyna , on z czarnym włosiem na ogonie. …
Justyna Janicka
Rewolucja Francuska w szaleństwie orgii mordowania to pestka w porównaniu z rokiem 2024. Na wyrok 57 miesięcy więzienia została działająca na rzecz powszechnego prawa do życia Amerykanka Lauren Handy.
Wyrok zapadł – jak podkreśla portal Life News – ze względu na upolitycznienie Departamentu Sprawiedliwości w gabinecie Joe Bidena, zwolennika swobody zabijania dzieci poczętych aż do chwili narodzin.
Tak to dzieje się w czasie propagandy wyborczej aby starzec Biden utrzymał się na fotelu prezydenta.
Marian Pietrucha
Polskie Mamy są coraz młodsze, ale, że aż tak? W czasie wycieczki szkolnej w miejscowości Zator w woj. małopolskim. W środę wieczorem 13-latka z woj. mazowieckiego urodziła tam w łazience dziecko.
Jak relacjonuje „Fakt”, dziewczynka źle się poczuła i poszła do łazienki, gdzie rozpoczęła się akcja porodowa. Zaalarmowani nauczyciele wezwali służby ratunkowe. Daj Boże aby to jedno I drugie dziecko przeżyło…
Informuje Fronda
Zgorszenie w Warszawie. Katolicki ksiądz wraz z pastorami „błogosławił” pary jednopłciowe. To już jest poruta, to jest zaprzeczenie katolickiej wiary fundamentalnej
Przeczytajcie sobie więcej na Polonii Christiani jakie to asy brali udział w tej hucpie, a Episkopat milczy, aby się nie narazic. Komu? Bogu czy tym “parom”?
Zenon Budzis
Przeklęty XXI wiek.
„Faktycznie kocham moją pracę. Zawsze lubiłam być lekarzem. Ludzie pytają mnie: Dlaczego? I myślę, że lekarze lubią wdzięcznych pacjentów i nikt nie jest bardziej wdzięczny od moich pacjentów i ich rodzin” – tak opisuje swoją pracę Kanadyjka dr Ellen Wiebe, która osobiście uśmierciła w ramach eutanazji ponad 400 osób.
Okrutny, bezwzględny, morderczy świat jak w czasie Rewolucji Francuskiej której każdą rocznicę Francja obchodzi z radością. Nie ważne , że wymordowano prawie całą katolicką Wandeę.
Józef Wróbel
@@@
Prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Karol Nawrocki nawiązując do niedawnego rozporządzenia prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, rugującego z przestrzeni publicznej stołecznych urzędów krzyże, oznajmił, że w zarządzanej przez niego instytucji nadal będzie miejsca dla krzyża
Ale i o tym się mówi co zrobił Adam Bodnar z Krzyżem, który wisiał sobie w Urzędzie Sprawiedliwości, dostojnie i godnie, i nikt się nie ważył libertyńskimi ateistycznym łapami go tknąć. Dopiero gdy tam Adam Bodnar wlazł, uśmiercił Jezusa już drugi raz. Pytanie, co z nim zrobił kiedy zerwał GO ze ściany. Gdzie jest teraz ten Krzyż tak przez Bodnara sponiewiarany
Pokolenie JP II
@@@
Zbigniew Ziobro pisze w mediach szczerze: „Nie dają mi dużych szans, ale walczę. Chcę żyć dla dzieci”. Będziesz żył Zbyszku – właśnie dla swoich dzieci. Pan Bóg to Twoje wołanie usłyszy, bo byłeś mu wierny. Nie zdjąłeś Krzyża w swoim urzędzie, tak jak GO odrzucił Twój następca i Pan Bóg to widzi!!! Więc bądź dobrej myśli.
Andrzej / Pokolenie JP II (W-wa)
Niemcy zmniejszają kary za pornografię dziecięcą. Organizacje pro-pedofilskie zachwycone. A ja się odwram od tego zboczonego świata.
Justyna Janicka