Skandal i śmierć!

Zamordowany przez przybysza-bandytę obrońca polskich granic śp. szer. Mateusz Sitek. Foto: X

Skandal i śmierć!

AUTOR PROFESOR WACŁAW LESZCZYŃSKI

Przed Komisją do spraw badania wpływów rosyjskich i białoruskich w Polsce, w natychmiastowym trybie powinni zostać postawieni ci wszyscy, którzy są odpowiedzialni za śmierć polskiego żołnierza broniącego granicy i za skandaliczną decyzję o aresztowaniu polskich żołnierzy i zakuciu ich w kajdanki.

Ich bowiem przykład spowodował brak stanowczej obrony 21-letniego żołnierza przed mordercami z zagranicy i w konsekwencji jego śmierć. Działania, które doprowadziły do tej sytuacji, są wprost w interesie Rosji i mają na celu, obniżenie morale polskich żołnierzy (co już ma miejsce) i zniechęcenie ich do przeciwstawiania się przenikaniu grup rosyjskich terrorystów na teren Polski.

 W pierwszej kolejności winien stawić się tam ten prokurator, który kazał  żandarmerii wojskowej aresztować i skuć kajdankami żołnierzy, którzy bronili polskiej granicy z Białorusią, przed atakiem terrorystów. Kolejnym podejrzanym jest ten, który powołał specjalną grupę prokuratorów mających oskarżać polskich żołnierzy broniących granicy, pod pretekstem „przekroczenia uprawnień” oraz ci prokuratorzy, którzy podtrzymują skandaliczną decyzję, uznając ją za słuszną. Następnie, przed Komisją winni stanąć ci decydenci z resortu obrony narodowej i wojska, którzy tak długo taili przed opinią publiczną skandal z aresztowaniem polskich żołnierzy i którzy w ciągu tych dwóch miesięcy nie zrobili nic, ani w ich obronie (prawnika opłacali ich koledzy z zebranych własnych pieniędzy!), ani z natychmiastowym wyjaśnieniem tej bulwersującej sprawy.

 Przed Komisją powinni również być postawieni wszyscy ci, którzy w interesie Rosji, od dwóch lat szkalowali polskich żołnierzy i polską Straż Graniczną. Ich działania, oszukiwanie opinii publicznej, doprowadziły do zaistniałego skandalu i do tragedii.

Powinni tu być postawieni ci, co w walce z poprzednim polskim rządem opowiadali w myśl propagandy moskiewskiej o rodzących kobietach przerzucanych przez druty kolczaste,  o imigrantach mordowanych i grzebanych w lesie przez służby leśne, o płynącym przez tydzień imigrancie, czy o kocie co doszedł tu z Afganistanu i tym podobne bzdury, oszczerstwa i łgarstwa.

Powinni tu być ci głupawi celebryci, którzy po chamsku, ordynarnie (widać inaczej nie potrafią) nazywali polskich żołnierzy, a dziś ślą kondolencje, które nie naprawią wyrządzonego zła. Powinni tu być postawieni ci, co nakręcali fałszywe, oszczercze antypolskie filmy, mające doprowadzić do zniechęcenia polskich żołnierzy i strażników granicznych do obrony granicy. Za to odpowiedzieć powinni tu także ci, co takie „dzieła” chwalili i nagradzali, z nienawiści do Polski, czy za podszeptem z zagranicy. Należy postawić tu tych, którzy w tak tragicznej chwili, kontynuują nadal rosyjskie oszczerstwa i stawiają pomniki szkalujące polską Straż Graniczną, która jakoby matek z dziećmi z Białorusi nie wpuszczała, a pomagała przekraczającym granicę Ukraińcom, którzy nie chcieli być „wyzwoleni” przez Rosję. To jest jawne rozpowszechnianie rosyjskiej, antyukraińskiej propagandy. Powinni stanąć tu ci, co sami chwalili się, że na skutek obrony granicy polskiej i unijnej przez Straż Graniczną, spowodowali zablokowanie należnych Polsce unijnych funduszy. Powinni tutaj być wezwani wszyscy ci politycy, którzy szkalowali polskich żołnierzy, którzy przeciwstawiali się nie wpuszczaniu imigrantów, przez granicę i ci co głosowali przeciwko stawianiu na granicy z Białorusią jakiejkolwiek zapory.  

Plecenie teraz komunałów o braku odpowiednich przepisów i zamiatanie sprawy pod dywan, na nic się nie przyda. Należy jak najszybciej wyjaśnić sprawę i dojść do tego, kto z wymienionych osób, grup i organizacji działał na zlecenie Rosji (a więc dokonał zdrady, za co musi odpowiedzieć karnie), a kto tylko z bezdennej głupoty i ignorancji.

Niezależnie od tego, należy wyciągnąć ze sprawy wnioski, zwłaszcza personalne. Ludzie, którzy czy to z podpowiedzi agresora, czy z własnej głupoty szkodzą Państwu Polskiemu, nie mogą pełnić żadnych stanowisk, począwszy od lokalnych samorządowych do najwyższych. Należy też zaraz dokonać jakiegoś spektakularnego zadośćuczynienia aresztowanym żołnierzom oraz całemu Wojsku Polskiemu i Straży Granicznej celem podniesienia ich morale. Przy okazji należy też sprawdzić, czy ci, którzy działając w interesie Rosji, szkalowali polskich żołnierzy i strażników granicznych oraz przeszkadzali im w pracy, nie kandydują do Europarlamentu. Tam by mogli kontynuować prorosyjskie działania, szkodliwe dla Polski i Europy. Opinia publiczna czeka na konkretne działania odpowiednich władz. Polacy, a w każdym razie ich patriotyczna większość, są „murem za polskim mundurem”!

Wacław Leszczyński

Najszczersze kondolencje dla całej Rodziny żołnierza, który oddał swoje młode życie w obronie Ojczyzny-Polski przesyła redakcja NP /dwumiesięcznik/ i naszepismo.pL / w internecie/

^^^

Od redakcji NP i naszepismo.pl

A teraz przeczytajcie sobie Państwo co spłodził facet z Polonii Australijskiej w obronie „Hollandzkiej Zielonej Granicy”

(…) „Osią filmu Holland jest zderzenie człowieka-migranta w jego ludzkim wymiarze cierpienia    i nadziei, z człowiekiem-strażnikiem, cerberem w okowach systemu, jakiemu służy. System nie dopuszcza żadnego odchylenia od doktryny i jest przy tym skrajnie zakłamany. Z jednej strony widzimy bowiem jegowojenne niemal okrucieństwo w starciach służb mundurowych na granicy polsko-białoruskiej z przepychanymi migrantami pomiędzy, niczym „mięso niczyje”, a z drugiej oglądamy jego równie systemowo zakłamaną „miłość bliźniego” na granicy z Ukrainą, uwikłaną w wojnę z Rosją. Ideowi ochotnicy pomagający migrantom niczego w tym zakłamanym politycznie systemie nie zmienią. To dzięki nim jednak sączy się nadzieja, że z tym, co aktualnie dzieje się na granicach nie tylko Unii Europejskiej, poradzą sobie ci, którym obcy jest system i ideologia, a bliższa kultura i porozumienie. Nie dowiadujemy się z filmu, jak ta wizja miałaby być realizowana poza tym, że będzie to sprawa młodych. Idea nie jest odkrywcza, wszak konsekwencji młodzieżowych rewolucji z przeszłości świat doświadcza do dzisiaj.

Jednak film Holland zdecydowanie i czytelnie wykrzykuje potrzebę takiej zmiany przez tragizm migranckiej bezradności, beznadziei i upokorzenia, budzi sprzeciw, niedowierzanie i złość, grą na emocjach wyciąga z opowiadanej historii uniwersalne przesłanie w wielu wymiarach i na wielu poziomach. Nie wywołuje w widzach strachu przed migrantami ani obrzydzenia nimi, czyli tego w co tak bardzo pragnęli wierzyć niektórzy polscy politycy walczący jeszcze niedawno o głosy wyborców tak znaczoną kartą.”

 Takiego gniota opublikował na Bumerangu Polskim niejaki Radny z Rady Naczelnej Polonii Australijskiej. I tak zabawił się w recenzenta, polityka i polonijnego społecznika. I jeszcze uzupełnił: ” Refleksje o festiwalu można by zatem zamknąć cytatem z filmu Kingi Dębskiej „Święto Ognia”, kiedy to bohater, rozochocony obecnością w swoim mieszkaniu atrakcyjnej kobiety, słyszy natrętny dzwonek do drzwi i pytanie stojącej w nich pary smutnych osobników w czarnych garniturach:

–    Chce pan żyć wiecznie?

…K…a! Nie teraz!… zakończył VIP z Australii

 Nie znam tego “recenzenta filmowego z Zielonej Granicy”. Kiedy jako młody chłopiec w latach 80 żyłem z śp. Ojcem w Sydney nigdy o tym osobniku nie słyszałem. Podpowiedziano mi abym poszukał w działalności RN PA, ale tam też jest wymazany. Jedynie Bumerang Polski podał coś w skrócie, że: “Marian Radny – profesor fizyki teoretycznej. Od 2017 do rezygnacji w 2023 roku, wiceprzewodniczący Rady Naczelnej Polonii Australijskiej. Z ramienia Rady Polonii Świata koordynator I Forum Nauki Polskiej poza Granicami Kraju (w ramach V Zjazdu Polonii i Polaków z Zagranicy) oraz II Forum Nauki Polskiej poza Granicami Kraju. Były prezes Związku Polskiego w Newcastle”. Mówią też, że to „fizyk-humanista” czy jakoś tak…To tyle.

Dla np.pl napisał Jarek Micewski NZ.

Dzida używana przez bandy cudzoziemców do ataków na polskie służby. Foto: Komenda Główna Straży Granicznej. Czy to wystarczy Panie Radny?

Ilustracje i opisy dodał ADMIN

############ np.pl ###########

Śledź i polub nas:
16 komentarzy

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *