JEST BÓG! BÓG STWORZYŁ ŚWIAT

„Żyjemy w świecie stworzonym podług zasad przez niewyobrażalną inteligencję” – stwierdza dr Michio Kaku. Jak dodaje, „Bóg może być matematykiem”. „Jak sądzimy, umysł Boga to kosmiczna muzyka strun wybrzmiewająca przez złożoną z 11 wymiarów nadprzestrzeń” – stwierdza z kolei w jednym ze swoich filmów naukowiec.

Michio Kaku, znany na całym świecie i ceniony fizyk teoretyczny oraz współtwórca teorii strun, wzbudził kontrowersje swoimi ostatnimi oświadczeniami, sugerującymi, że istnieją doskonałe fizyczne argumenty wskazujące na to, że świat mógł zostać stworzony przez Boga. Jego stanowisko, zakorzenione mocno w świecie nauki, wywołując dyskusje na temat relacji między nauką a religią oraz natury samego wszechświata. Dr Michio Kaku jest znany nie tylko z swoich osiągnięć naukowych, ale także z umiejętności tłumaczenia skomplikowanych koncepcji fizycznych w sposób zrozumiały dla szerszej publiczności. Jego prace nad teorią strun, która zakłada, że podstawowymi składnikami rzeczywistości są niewyobrażalnie małe struny drgające w różnych wymiarach, zdobyły uznanie w świecie fizyki teoretycznej.

W swoich najnowszych wypowiedziach Kaku podkreśla, że odkrycia naukowe, zwłaszcza w dziedzinie fizyki kwantowej i kosmologii, mogą wskazywać na istnienie inteligentnego planu stojącego za stworzeniem wszechświata. Jego argumenty opierają się na złożoności struktury wszechświata, na precyzji fundamentalnych stałych fizycznych oraz na harmonii obserwowanej we wszystkich aspektach natury.

Teoria strun, której Kaku jest jednym z pionierów, dąży do stworzenia jednolitej teorii wszystkich sił fizycznych i procesów zachodzących we wszechświecie. Jednakże Kaku idzie krok dalej, sugerując, że za tą fundamentalną strukturą rzeczywistości może kryć się inteligentny projekt, który wprost wskazuje na istnienie Boga.

Kaku nie jest jedynym naukowcem, który podjął się refleksji nad możliwością istnienia Boga w kontekście nowoczesnej fizyki. Coraz więcej badaczy zaczyna dostrzegać potencjalne zbiegi okoliczności i regularności w przyrodzie, które mogą sugerować istnienie wyższej inteligencji kształtującej nasz wszechświat.

Dyskusja nad relacją między nauką a religią, pomiędzy empirycznym poznaniem a wiarą, jest tematem niezmiennie fascynującym i inspirującym do dalszych poszukiwań. Choć świat nauki i świat religii często wydają się być oddzielone, to właśnie na stykach ich przecięcia możemy dostrzec nowe perspektywy i pytania prowadzące nas do głębszego zrozumienia natury rzeczywistości, której często staramy się dociec.

Michio Kaku swoimi słowami otwiera nowe pole dyskusji i refleksji nad fundamentalnymi pytaniami dotyczącymi naszego bytu i miejsca w wszechświecie. Jego argumenty wskazują na to, że nawet w najbardziej abstrakcyjnych obszarach fizyki możemy dostrzec ślady potencjalnego planu czy inteligencji stojącej za tym wszystkim. To zaproszenie do głębszego zastanowienia się nad tajemnicami wszechświata i nad naszą rolą w tej nieskończonej podróży poznawczej.

Michio Kaku jest żonaty z Shizue  z którą ma dwie córki

^^^

Neil Armstrong uciszył wszystkich, by móc pomodlić się na Księżycu

NEIL ARMSTRONG: JEST BÓG!

Zanim Neil Armstrong postawił nogę na Księżycu i wypowiedział słynne słowa „To mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości”, poprosił o kilka minut ciszy w eterze, aby móc pomodlić się i podziękować Bogu za to, co za moment miało się w historii ludzkości wydarzyć,

CREDO NA KSIĘŻYCU

Miało to miejsce na Marę Tranquillitatis (łac. Morze Spokoju), rozległej na ponad 870 km ciemnej płaszczyźnie bazaltowej, kilka stopni na północ od księżycowego równika. W księżycowym ładowniku obecny był również Edwin Aldrin, a w module załogowym czekał na nich urodzony w Rzymie Michael Collins. W czasie 21 godzin spędzonych na Księżycu 20 lipca 1969 r. astronauci zebrali ponad 20 kg pierwszych w historii człowieka próbek księżycowego gruntu, ustawili amerykańską flagę oraz zostawili tablicę z napisem: „W tym miejscu ludzie z planety Ziemia po raz pierwszy postawili nogę na Księżycu. Lipiec 1969. Przybywamy w pokoju dla dobra całej ludzkości”.

Źródła: Recenzje książek Michio Kaku/ mp/chnnews.pl, artykuły o lądowaniu na Księżycu

OPRACOWAŁ I ILUSTRACJE DODAŁ ANTONI J. JASINSKI

################# np.pl #################

Śledź i polub nas:
2 komentarze

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *