Obrzydliwa decyzja Muzeum II Wojny Światowej

Autor: Ewa Michałowska Walkiewicz

Muzeum II Wojny Światowej jesienią | Zdjęcia, foto galeria
WIDOK NA MUZEUM

Rotmistrzu Pilecki, jesteś zawsze w serach naszych

Rotmistrz Witold Pilecki

Usunięcie z ekspozycji Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, pamiątkowych wizerunków takich wielkich narodowych bohaterów jak rotmistrz Pilecki, Ulmowie czy też Maksymilian Kolbe, jest wielką niedorzecznością ze strony władz wspomnianego muzeum. Oni to brali czynny udział w walce z hitlerowskimi Niemcami, którzy w latach 1939-45 byli naszymi okupantami, którzy nie liczyli się z niczym, zabijali w polskich rodzinach ojców, braci, a nawet malutkie dzieci. W piątek 28 czerwca br. właśnie w Gdańsku, w Warszawie oraz w Krakowie miały miejsce manifestacje patriotyczne, w obronie polskich patriotów, bohaterów narodowych, których depcze nasz polski „nie-rząd” i obsadzeni przez niego prezesi i dyrektorzy wielu instytucji.

Po prostu wstyd

Nowe kierownictwo gdańskiego muzeum, tłumaczy swoją haniebną decyzję „potrzebą zachowania autonomii twórców i badaczy”, jednak wielu Polaków gorących patriotów widzi jednak inne sedno tej sprawy. Dyrekcja Muzeum II Wojny Światowej, tłumaczyła się, że umieszczenie wspomnianych portretów w centralnych punktach muzealnych, zaburzało antropologiczny charakter narracji muzealnej. W odpowiedzi na te zmiany, środowiska patriotyczne zareagowały stanowczym sprzeciwem. Szybko zatem zorganizowane zostały protesty w największych miastach Polski, na których oczywiście musiała się znaleźć Nasza Redakcja.

W obronie bohaterów

W Gdańsku, radny PiS pan Tomasz Rakowski zorganizował protest, pod pomnikiem rtm. Pileckiego tuż przy Muzeum II Wojny Światowej. W Warszawie, także odbył się wiec przed pomnikiem naszego bohatera wielkiego rotmistrza, który chcąc zorganizować ruch oporu w obozie Auschwitz, dostał się tam na własne życzenie. WKrakowie zaś, manifestacja taka odbyła się pod Bazyliką Franciszkanów. Wszyscy Polacy nie mogący wziąć udziału w tych polskich wiecach i manifestacjach, wywieszali biało-czerwone flagi przed swoimi posesjami.

Zbiórka podpisów

Powstała też inicjatywa zbiórki podpisów, pod petycją skierowaną do dyrekcji wspomnianego muzeum. Petycja ta ma na celu przywrócenie do ekspozycji portretów św. Maksymiliana Kolbe, bł. rodziny Ulmów oraz niezrównanego bohatera narodowego jakim był oczywiście rtm. Witold Pilecki.

St. Maximilian M. Kolbe | carmelitefathers.com

Małe kacyki z „Polski Uśmiechniętej” zabrali się do wyrzucania Bohaterów z Panteonu Świętych

Rotmistrzu Pilecki, Nasza Redakcja jest z Tobą. Jesteś i byłeś Wielki. Chyba przerosłeś co niektórych dyrektorów i rządzących, zaćmiewając ich rzekomy blask chorej władzy. Bohaterem narodowym się jest, posłem i rządzącym się bywa…..

Ewa Michałowska -Walkiewicz

###################### np.pl #####################

Śledź i polub nas:
8 komentarzy

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *