OTRZYMALIŚMY /OŚWIADCZENIE IMS ws. oskarżenia ks. prof. Tadeusza Guza

Dla naszepismo.pl przekazała redaktor Anna Wiejak

Instytut Myśli Schumana z niepokojem obserwuje akty przemocy, jakich organa ścigania dopuszczają się na polskich kapłanach. Po ataku na ks. Michała Olszewskiego nastąpił kolejny – tym razem na najwybitniejszego polskiego filozofa, ks. prof. Tadeusza Guza, który otrzymał akt oskarżenia – jak poinformował Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris – za „nawoływanie do nienawiści”.

Kapłanowi grozi kara trzech lat więzienia. Oskarżycielem jest znana żydowska organizacja Stowarzyszenie B’nai B’rith.

26 maja 2018 roku w warszawskim Domu Pielgrzyma AMICUS ks. prof. Tadeusz Guz wygłosił wykład pod tytułem „Jak Pan Bóg dopełni historii zbawienia”. Pod jego koniec ks. prof. Tadeusz Guz rozważał źródła antysemityzmu arabskiego i europejskiego, przywołując okoliczność, że sądy I Rzeczpospolitej prawomocnie skazywały Żydów „za mordy rytualne”. To właśnie ten fragment stał się istotą oskarżeń. Był zresztą wcześniej badany przez prokuraturę i Rzecznika Dyscyplinarnego KUL, którzy nie dopatrzyli się w nim „mowy nienawiści”, gdyż jej tam po prostu nie było, a cały wykład zakończył się zachętą do wspólnej modlitwy słowami świętej Edyty Stein, nawróconej na katolicyzm Żydówki, zamordowanej przez niemieckich oprawców w Auschwitz.

Instytut Myśli Schumana uważa, że w całej sprawie chodzi nie tylko o to, aby pokazać Polskę na arenie międzynarodowej jako kraj antysemicki, ale sprawa jest zdecydowanie głębsza. Ks. prof. Tadeusz Guz jest filozofem, który gruntownie, z chirurgiczną wprost precyzją przeanalizował narzucany obecnie Polsce i pozostałym europejskim krajom system neokomunistyczny.

Wskazywał też – także w wywiadzie dla Magazynu Optyka Schumana – jakie działania należy podjąć, aby się mu przeciwstawić. To człowiek, który budzi zarówno intelekty, jak i sumienia, a tacy ludzie są groźni dla neokomunistycznych aktywistów i wielu sprzyjających im środowisk, a także dla wszystkich, którzy z tego czy innego względu nienawidzą Polski i Polaków.

Ks. prof. Guz od lat udowadnia, iż ceni sobie życie w prawdzie, gdyż tylko ona pozwala na prawdziwą relację z Bogiem i nawet jeżeli upomina bliźniego, czyni to w sposób niezwykle kulturalny i wolny od wszelkiego rodzaju złych uczuć.

Zawsze stawał i staje w obronie godności tak Żydów, jak i każdego innego człowieka jako stworzonego na obraz i podobieństwo samego Boga. Jego podejście z miłością do drugiego człowieka stało się inspiracją i przyczyną wielu nawróceń. Zarzucanie mu „mowy nienawiści” jest zatem absurdem ośmieszającym samego oskarżyciela. Mimo tego ten niezłomny w trwaniu na gruncie prawdy kapłan będzie musiał stanąć przed sądem i raz jeszcze udowadniać swoją niewinność.

Instytut Myśli Schumana w pełni solidaryzuje się z oskarżonym ks. prof. Tadeuszem Guzem i zapewnia o stałej modlitwie. Polska potrzebuje właśnie takich duszpasterzy, jak on: niezłomnych patriotów, którzy bez lęku bronią tego, co jest prawe i święte.

Prof. Zbigniew Krysiak

Przewodniczący Rady Programowej Instytutu Myśli Schumana

Ryszard Krzyżkowski

Prezes Instytutu Myśli Schumana

Anna Wiejak /Redaktor Naczelna Schuman Optics Magazine Opublikowano 23 sierpnia 2024/

^^^

Od red.np.pl : B’nai B’rith (Polska za Wiki) /Żydowskie Stowarzyszenie B’nai B’rith w Rzeczypospolitej Polskiej (B’nai B’rith – Loża Polin) – międzynarodowa organizacja założona w Polsce 22–23 października 1922 w Krakowie  jako XII okręg polski, będąca filią międzynarodowych stowarzyszeń B’nai B’rith – najstarszej, nieprzerwanie działającej organizacji żydowskiej na świecie

B’nai Brith została restaurowana ponownie w Polsce 9 września 2007. Obecnie nosi nazwę B’nai B’rith – Loża Polin. Głównymi ojcami odrodzenia tej organizacji w Polsce są Michel Zaki z Antibes oraz Witold Zyss z Paryża 

Siedziba stowarzyszenia znajduje się w Warszawie, w budynku Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich, przy ulicy Twardej 6. 

Od 21 września 2014 Przewodniczący B’nai B’rith – Loża Polin jest Sergiusz Kowalski Urodził się w Incie koło Workuty (Rosja). Jest wnukiem działaczy Komunistycznych (KPP) Po zwolnieniu z łagru jego polsko-żydowska rodzina przeniosła się do Polski w 1956 w ramach akcji repatriacyjnej.  Działacz KSS KOR i expert „Solidarności”. W 2013 roku prezydent Polski B. Komorowski  za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, odznaczył go Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Jan Hartman twardy ateista i publicysta, a także profesor  z dumą podaje, iż pradziadkiem jego był rabin Izaak Kramsztyk. Jan zasiadał w zarządzie B’nai B’rith Loża Polin w latach 2012-2014. Urodzony we Wrocławiu w 1967 roku, absolwent KUL …

Ks. prof. Tadeusz Guz (też) W 1984 roku ukończył studia teologiczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Red. naszepismo.pl

#################### np.pl ###################

Śledź i polub nas:

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *