15 PAŹDZIERNIKA ODBYŁY SIĘ W POLSCE WYBORY, A W BRUKSELI UKRAIŃSKA PIKIETA

(W RAMACH PRZYJAŹNI, WSPÓŁPRACY  I WDZIĘCZNOŚCI)

Do Polski w ciągu minionej doby przybyło 27,5 tys. osób uchodźców z Ukrainy – podała Straż Graniczna w niedzielę 15 października 2023.
Oznacza to, że od początku wojny, do Polski przybyło już ponad 16,543 mln osób uciekających…
(Iw 15.X. 2023)

^^^

„LIST OD PRZYJACIÓŁ DO PRZYJACIÓŁ”...

15 października [2023] przed polską ambasadą w Brukseli odbyła się demonstracja kilkudziesięciu Ukraińców, którzy domagali się zadośćuczynienia za rzekome przestępstwa Polaków przeciwko narodowi ukraińskiemu z okresu międzywojennego i powojennego. Organizatorem wydarzenia było stowarzyszenie Europejska Galicja z Witalijem Machińko na czele !!!

WITALIJ Z „ODEZWĄ”

Niemiecka Galicja?

Machińko przedstawia się jako obrońca praw człowieka oraz działacz związkowy. Na jego oficjalnej stronie internetowej czytamy, że był założycielem i pozostaje przewodniczącym związku zawodowego Solidarność Pracy, mającego bronić ukraińskich pracowników przed nadużyciami w krajach Unii Europejskiej, w tym w Polsce. W naszym kraju miał utworzyć w tym celu fundację i struktury pozarządowe. Organizował też pierwszy strajk ukraińskich pracowników zagranicą.

Opublikował ostatnio tekst, w którym oskarża Polskę o imperialistyczne zapędy, wskazując na ostatnie spory wokół importu ukraińskiego zboża. Jednocześnie przekonuje o tradycyjnych związkach Ukrainy z Niemcami: „Polska retoryka na temat relacji Ukrainy z Niemcami nabiera szczególnego znaczenia, gdy przypomnimy, że część Ukrainy i sama Galicja stanowiły przez wieki część ‘niemieckiej przestrzeni kulturowej’. Te historyczne związki zostały zniszczone przez Polaków, którzy okupowali terytorium Galicji i Lodomerii”.

Obrażeni za Banderę

Uczestnicy pikiety żądali od Polski rekompensaty m.in. za akcję „Wisła”, brak przyznania autonomii Galicji Wschodniej w latach międzywojennych (twierdzą, że autonomia ta miała wynikać z zobowiązań międzynarodowych) oraz „zbrodnie” popełniane na ludności ukraińskiej w Galicji.

Machińko wystawił Polsce symboliczny rachunek za rzekome historyczne krzywdy. „Bronimy się przed ‘starszym bratem’ nie po to, by mieć ‘starszą siostrę’, która dyktować nam będzie za co mamy przepraszać, z kim się przyjaźnić i kogo uznawać za bohatera narodowego” – stwierdził, nawiązując najwyraźniej do polskich zastrzeżeń związanych z heroizacją Stiepana Bandery i innych zbrodniarzy z szeregów ukraińskich nacjonalistów.

ZAPRASZAMY DO „GALERII„…

MÓWCA GŁÓWNY -WASILEJ

AD/ Myś Polska/ facebook/ X/ FOTO: Internet

Przekazał Jarek Micewski

^^^

Nasz komentarz, aby uniknąć „dalszych nieporozumień”:. Witalij Machińko postanowił wystawić Polsce rachunek „za zbrodnie na Ukraińcach”. Rachunek opiewa na 100 mld złotych, bo Polacy „nie zrozumieli”, że cała ta non stop pomoc przekazywana za darmo Ukrainie jest de facto początkiem spłaty naszych starych „długów wobec Ukrainy” …

np.pl

##################################

Śledź i polub nas:
22 komentarze

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *