CYWILIZACJA ŚMIERCI/„DOKTOR ŚMIERĆ”

AUTOR: ARTUR SOŁONKA

Świadoma i dobrowolna decyzja pozbawienia życia niewinnej istoty ludzkiej jest zawsze złem z moralnego punktu widzenia i nigdy nie może być dozwolona ani jako cel, ani jako środek do dobrego celu” – uczy Jan Paweł II w encyklice „Evangelium vitae”.

Jan Paweł II zaproponował ponadto, aby corocznie w każdym kraju obchodzono Dzień Życia. Jego podstawowym celem jest budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i w społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i w każdej kondycji. W odpowiedzi na to wezwanie papieża, Zebranie Plenarne Episkopatu Polski uchwaliło w 1998 roku datę obchodów na uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25 marca).

CYWILIZACJA ŚMIERCI i Philip Nitschke„Doktor Śmierć”

^ I Want To Die Like A Dog /A peaceful death = Chcę umrzeć jak pies=spokojna śmierć

Były już doktor Philip Nitschke jako pierwszy lekarz na świecie zastosował u pacjenta legalny, dobrowolny, prowadzący do śmierci zastrzyk. Stało się to w 1996 r., bo w połowie lat 90. eutanazja była przez kilkanaście miesięcy legalna w Australii i dopóki nie została zakazana, z prawa do niej skorzystało czterech pacjentów Nitschkego. Po zmianie przepisów lekarz wyjechał do Holandii, gdzie w 1997 r. założył organizację Exit International, promującą eutanazję i prawo ludzi do decydowania o własnej śmierci. Każdy, opłacając coroczną składkę członkowską w Exit International, może liczyć na pomoc, kiedy już zdecyduje się ze sobą skończyć.

Ale cywilizacja śmierci znowu triumfuje w Australii. Eutanazja legalna w całym kraju!!!

W Australii nie ma już żadnego stanu, w którym eutanazja i wspomagane samobójstwo są prawnie zakazane. Cywilizacja śmierci odniosła triumf, kiedy Nowa Południowa Walia jako szósty i ostatni stan zalegalizowała oba te procedery.

Zmiany w prawie zostały przyjęte stosunkiem głosów 23 do 15 przez Izbę Wyższą stanowego parlamentu. Nowe przepisy wejdą w życie za półtora roku – informuje Katolicka Agencja Informacyjna. Krytycznie od zmian odniósł się metropolita Sydney, abp Anthony Fisher.

 Hierarcha powiedział, że jeśli oceniać cywilizację po tym, w jaki sposób traktuje najsłabszych jej członków, parlament Nowej Południowej Walii „żałośnie zawiódł”. Arcybiskup dodał, że wytyczył on: […] ciemną i niebezpieczną ścieżkę dla potomnych oraz określił nową i niepokojącą definicję tego, co znaczy być człowiekiem.

Równie krytycznie na temat zmian wypowiedziała się Brigid Meney z władz Catholic Health Australia. Podkreśliła, że „mamy do czynienia z „naruszeniem etyki opieki” przez ustawę. Zmusza ona bowiem organizacje niezgadzające się na wspomagane samobójstwo do tego, aby zezwolić na dokonanie ich na terenie placówek przez lekarza, który przepisze czy poda środek uśmiercający pacjenta. Oceniła, że nowe przepisy omijają prawa personelu oraz pacjentów.

Dlaczego Doktor Nitschke –„DOKTOR ŚMIERĆ” wyjechał do Holandii?

Dlatego bo eutanazja w Holandii stanowi przyczynę ponad 4 proc. wszystkich zgonów. Legalna jest także dla dzieci od 12. roku życia, jeśli zgodę wyrażą rodzice lub prawni opiekunowie. W holenderskim parlamencie złożono projekt prawa, który rozszerza możliwość korzystania z eutanazji dla każdego, kto skończył 75 lat bez względu na stan zdrowia. Według zwolenników eutanazji „życie w tym wieku można uznać za spełnione”. Wcześniej Holandia pozwoliła na prawne zabijanie osób z demencją. Holenderscy obrońcy życia apelują o powstrzymanie reklamowania eutanazji i przestrzegają, że poprzez tę szokującą kampanię zwolennicy eutanazji próbują wybadać grunt, by zobaczyć jak daleko mogą się jeszcze posunąć. Tzn. jeszcze bardziej obniżyć wiek… W 1998 Nitschke został uznany Australijskim Humanistą Roku przez Radę Australijskiego Towarzystwa Humanistycznego. Jest dziewięciokrotnie nominowany do nagrody Australijczyk Roku (2005, 2006, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014) i dwukrotnie finalistą stanowym (2005 i 2006).  Fot. Wiki

Podręcznik SPOKOJNEJ pigułki to książka zawierająca informacje na temat wspomaganego samobójstwa i dobrowolnej eutanazji. Napisany przez australijskiego lekarza Philipa Nitschke i żonę. prawnika Fionę Stewart, został pierwotnie opublikowany w Stanach Zjednoczonych w 2006 roku. Niemieckie wydanie drukowanej książki — Die Friedliche Pille — zostało opublikowane w 2011 roku. Francuskie wydanie — La Pilule Paisible — zostało opublikowane w czerwiec 2015 r. Strategie omówione w książkach obejmują: stosowanie gazów, takich jak azot, trucizny, takie jak tlenek węgla, leki na receptę, takie jak insulina i opiaty, oraz dawne leki na receptę, takie jak barbiturany. Książka szczegółowo opisuje legalne sposoby pozyskiwania i podawania leków oraz inne kwestie poboczne, takie jak przechowywanie leków, okres przydatności do spożycia i usuwanie. Usługi wspomaganego samobójstwa są również szczegółowo omówione, podobnie jak kwestie takie jak pisanie  testamentów, wytyczne z wyprzedzeniem oraz kwestie określania zdolności do podejmowania decyzji.

Powyżej: Maszyna śmierci zwana „Maszyną wyzwolenia” wynalazek Philipa Nitschkego

Opracował Artur Sołonka

Źródła: TV / prasa w Australii/ Wikipedia/

########################################

np.pl

Śledź i polub nas:
2 komentarze

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *