Światowy Kongres Rodzin Polonijnych w Gdańsku – jakie atrakcje czekają na uczestników

Od dziś zostają już tylko 3 miesiące do rozpoczęcia Światowego Kongresu Rodzin Polonijnych w Gdańsku. To wydarzenie, w ramach którego na uczestników czekają liczne atrakcje. Do udziału zaproszona jest Polonia całego świata. Trwają zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona.

Światowy Kongres Rodzin Polonijnych w Gdańsku – jakie atrakcje czekają na uczestników?

Na co mogą liczyć uczestnicy VI Światowego Kongresu Rodzin Polonijnych? Organizatorzy spotkania, które odbędzie się 15-17 września w Gdańsku oprócz części konferencyjno-formacyjnej zaplanowali wiele dodatkowych atrakcji dla rodzin, które zdecydują się przybyć nad polskie morze. Do startu wydarzenia zostały już tylko 3 miesiące. Trwają zapisy, liczba miejsc jest ograniczona.

Najważniejszą część wrześniowego Kongresu stanowi bogaty program merytoryczny – konferencje, warsztaty, konsultacje, forum rodzinne. Eksperci w dziedzinie nauk o rodzinie i doradztwa rodzinnego, zarówno świeccy jak i duchowni, w ramach sześciu sesji poruszą tematy takie jak:

  • wybór małżeństwa i rodziny jako drogi życiowej
  • budowanie dobrych relacji w rodzinie
  • formacja duchowa rodziny w oparciu o objawienia w Kibeho
  • wyzwalanie sił dobra w rodzinie
  • pielęgnowanie życia rodzinnego na emigracji
  • ochrona dzieci i młodzieży przed zagrożeniami współczesnego świata

W ramach Kongresu odbędzie się też święto rodzin, na które złożą się:

  • piesza Archidiecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin do Sanktuarium Matki Brzemiennej w Gdańsku-Matemblewie
  • spotkanie Doradców Życia Rodzinnego
  • festyn rodzinny

Bezpośrednio po zakończeniu Kongresu organizatorzy zapraszają do wspólnego spędzenia 4-dniowego urlopu na Pomorzu w dniach 18-21 września. Będzie można odwiedzić: Łebę, Kaszuby, Malbork, Kanał Elbląsko-Ostródzki, Wyspę Sobieszewską, Stutthof oraz oczywiście Gdańsk.

Jak zapewniają organizatorzy, każdy uczestnik Kongresu otrzyma specjalną spersonalizowaną kartę, która stanowi kartę wstępu na Kongres oraz bilet komunikacji miejskiej w Gdańsku (tramwaj, autobus w dniach 15-17.09.2023). Karta Turysty to pakiety złożone z bezpłatnych wstępów do ponad 20 atrakcji turystycznych oraz blisko 30 zniżek do obiektów kultury, miejsc rozrywki i restauracji partnerskich.

Chętni będą mogli wziąć udział w wycieczkach tematycznych z przewodnikiem po Gdańsku, odwiedzić ważne miejsce z czasów II wojny światowej Westerplatte oraz przejść Szlakiem Solidarności. Szczegółowe informacje jak również zapisy można znaleźć na stronie: https://kongresrodzinpolonijnych.pl/

Polonijna Rada Rodziny przy Delegacie KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej we współpracy z innymi podmiotami organizuje doroczne Światowe Kongresy Rodzin Polonijnych. We wrześniu ubiegłego roku Kongres odbył się w niemieckim Carlsbergu. Patronat honorowy nad tegorocznym Kongresem objęli przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, metropolita gdański abp Tadeusz Wojda oraz delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej bp Piotr Turzyński.

Family News Service

###############################

np.pl

Śledź i polub nas:

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *