WALKA DAVIDA Z GOLIATEM ciąg dalszy…

WALKA

W grudniu ubiegłego roku Tygodnik Polski opublikował artykuł „Walka Davida z Goliatem”. Była to historia młodego dziennikarza, Davida Daleiden’a, który opublikował potajemnie nagrane filmy przedstawiające wysokiej rangi urzędników Planned Parenthood, największego wykonawcy aborcji w USA, targujących się o ceny płodów pochodzących z przerwanych ciąży. Nagrania Daleiden’a stały się przedmiotem zaciekłych batalii prawnych i politycznych.

Władze Kalifornii stwierdziły, że Daleiden naruszył stanowe prawo dotyczący potajemnych nagrań i nałożyły na niego wielomilionowe kary i odszkodowania na rzecz Planned Parenthood. David Daleiden walczy nadal. Niedawno złożył pozew przeciw Kamali Harris, byłej  prokurator generalny Kalifornii, w którym twierdzi że Planned Parenthood, National Abortion Federation i StemExpress kierowały nią w sprawie w której został skazany. W pozwie David Daleiden udowadnia głębokie powiązania Kamali Harris z branżą aborcyjną która miedzy innymi finansowała jej kampanię wyborczą do Senatu USA. Ponadto, David Daleiden twierdzi ze Kamala Harris odbywała tajne spotkania z kierownictwem Planned Parenthood w celu omówienia strategii śledztwa przeciwko niemu. 

Aborcja stała się jednym z głównym światopoglądowych polach bitwy w wyborach prezydenckich USA. Prezydent Donald Trump i wiceprezydent Mike Pence wyraźnie sprzeciwiają się aborcji. Donald Trump był pierwszym prezydentem w historii USA, który osobiście przemawiał podczas Marszu dla Życia w styczniu tego roku. Prezydent Trump powiedział: „Nienarodzone dzieci jeszcze nigdy nie miały silniejszego obrońcy w Białym Domu”. Po stronie Partii Demokratycznej, kandydat na prezydenta Joe Biden i jego kandydatka na vice prezydenta, wyżej wymieniona Kamala Harris, popierają aborcję do 9 miesiąca ciąży.

Ale jest i trzeci kandydat w wyborach prezydenckich,  czarnoskóry miliarder i słynny raper, Kanye West. Kanye West przekazał miliony dolarów organizacjom lewicowym takim jak Black Lives Matter (BLM) i stał się ulubieńcem amerykańskich mediów głównego nurtu. Tak było dopóki nie zrobił czegoś nie prawdopodobnego.

Podczas jednego ze swoich wieców wygłosił wzruszające przemówienie w którym podziękował rodzicom że dane mu życie.

TRUMP & WEST

Opowiedział historię o jego ojcu który nalegał na matkę by poddała się aborcji. Matka przeciwstawiła się ojcu i go urodziła. Kanye West udostępnił zdjęcia swoich rodziców trzymających go jako niemowlę dla mediów i dziękował im za podarowane mu życie.

Niektóre komentarze West’a dotyczące aborcji mogłyby wydawać się trochę dziwne ale wiele osób identyfikowało się z jego emocjonalnymi i  szczerymi wypowiedziami na temat decyzji jego rodziców. West mówił  „Nie byłoby Kanye West’a bo mój tata mnie nie chciał. Moja mama uratowała mi życie”

Na jednym z wieców, przed tysiącami ludźmi, West zaczął płakać. „Prawie zabiłem swoją córkę!” powtarzał kilkakrotnie z wielka skruchą i łzami w oczach „Prawie zabiłem swoją córkę!” i przemawiał dalej „Kim (Kim Kardashian to słynna amerykańska celebrytka) powiedziała mi że ​​jest w ciąży i przez miesiąc, dwa miesiące i trzy miesiące, rozmawialiśmy o tym, że nie chcemy tego dziecka. Miała tabletki w ręce. I w tej  strasznej chwili Bóg powiedział do mnie, jeśli ty nie masz planu dla tego dziecka to ja nie mam planu dla ciebie. Powiedziałem do żony będziemy mieć to dziecko. A ona  powiedziała do mnie: tak, będziemy mieć to dziecko”.

Media, które zaledwie parę dni wstecz zachwycały się Kanye West’em, teraz zdecydowały że jest psychicznie chory. A kiedy West wybrał chrześcijańską kaznodziejkę, Michelle Tidball, jako jego kandydatkę na vice prezydenta zaczęto go mocno krytykować. Miedzy innymi West został  oskarżony że  jego kampania odbierze Joe Biden’owi głosy czarnoskórych amerykanów co pomoże  Donaldowi Trump’owi. „Stwierdzenie, że czarny głos jest tylko dla Demokratów, jest formą rasizmu i białej supremacji” odpowiedział West na te zarzuty.

West i Tidball opracowali program wyborczy sprawiedliwości społecznej gdzie każdy punkt programu został uzasadniony interpretacją z Biblii, w tym piąte  przykazanie „Nie zabijaj”. West domaga się aby społeczeństwo zapewniło większe wsparcie przyszłym matkom a nie kryminalizowania aborcji. Na wiecach zachęcając do rodzicielstwa mówi że jego najważniejszym priorytetem jest bycie tatą. West powiedział „Ludzie mówią ze czują się bliżej Boga kiedy są na szczycie. Ja czuję że jestem bliżej Boga kiedy klęczę i rozmawiam z moimi dziećmi”.

W późniejszych przemówieniach West potępił Planned Parenthood jako organizację białej supremacji. Mówił o tym jak przemysł aborcyjny koncentruje się na czarnych matkach aby zachęcić ich do aborcji. West powiedział: „Ponad 22 miliony czarnych dzieci zostało poddanych aborcji w ciągu ostatnich 50 lat”. Wskazując na rasistowskie przekonania założycielki Planned Parenthood, Margaret Sanger, powiedział: „Ponad tysiąc  czarnych dzieci jest poddawanych aborcji każdego dnia, więc widać jak głęboko jesteśmy w środku ludobójstwa.”

 Wielu Amerykanów zaczęło zwracać uwagę na niewygodne fakty że na jedno białe abortowane dziecko przypada 4 czarnych dzieci podczas gdy czarnoskórzy amerykanie stanowią tylko 13% ludności USA. A to ujawnia olbrzymie dysproporcje dzieci białych i czarnych poddanych aborcji.

Prezydent Donald Trump ogłosił listę priorytetów na drugą kadencję. Wśród nich jest ochrona nienarodzonych dzieci i praw chrześcijan by nie byli zmuszani do bezpośredniego lub pośredniego, na przykład poprzez programy ubezpieczenia zdrowotnego, finansowania aborcji.

Trump powiedział jasno, że będzie nadal mianował sędziów z podstawami pro life do Sądu Najwyższego. Nie wahał się powiedzieć że jego oponent, Joe Biden, wskaże najbardziej radykalnych kandydatów proaborcyjnych do Sądu Najwyższego gdyby wygrał wybory. Z powodu niedawnej śmierci sędziny Sądu Najwyższego, Ruth Bader Ginsburg, prezydent Trump miał okazję nominować swoją kandydatkę. Jest nią Amy Coney Barrett, profesor prawa, sędzina sądu federalnego i matka siedmiorga dzieci.

Decyzje tego typu wyrównują pole walki Davida z Goliatem. Jednakże głęboki podział polityczny i napięcie wokół aborcji będzie trwał nadal i pogłębi antagonizm między walczącymi stronami.

Autor Andrzej Balcerzak

Śledź i polub nas:
4 komentarze

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *