Znów można pomóc potrzebującym mamom i dzieciom – trwa akcja „Paczuszka dla Maluszka”

Family News Service

Trwa kolejna akcja „Paczuszka dla Maluszka” Fundacji Małych Stópek. W różnych miejscach w Polsce znajdują się specjalnie oznaczone choinki, a pod nimi każdy chętny może składać dary — chemię kosmetyczną dla dzieci, chemię gospodarczą oraz zabawki. Zbierane są: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła. Dary trafią do domów dziecka i domów samotnej matki.

Paczuszka dla Maluszka” organizowana jest od 2013 r. – przypomina ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek i zaprasza do wzięcia udziału w tegorocznej.

„Działa to tak, że koordynator akcji zgłasza się na stronie wwww.paczuszkadlamaluszka.pl i wystawia choinkę. Na tej choince wiesza symboliczne tekturowe bombki, które zabierają dobrzy ludzie, przynosząc w zamian wspomniane artykuły. Koordynator akcji zawozi je do wybranego przez siebie miejsca. W tamtym roku choinki stanęły w blisko 2000 miejsc, były to szkoły, kościoły, zakłady pracy i punkty usługowe. Najważniejsze, żeby ta choinka pełna dobra była w naszym sercu” – podkreśla ksiądz.


Beneficjentami akcji są domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Dary trafiają też do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dziecka oraz podopiecznych Fundacji Małych Stópek, które mają już dzieci. W ubiegłym roku zebrano dary o wartości ponad 13 milionów złotych. Akcja jest organizowana w szkołach, zakładach pracy lub usługowych, parafiach; można ją też przeprowadzić w swojej rodzinie czy wspólnocie – zarówno na żywo, jak i wirtualnie.


Szczegóły i formularz kontaktowy dostępne na stronie:
www.paczuszkadlamaluszka.pl

Zdjęcia: Mirek Krajewski_FNS /Obrazek wprowadzający dodał ADMIN

##############################

Betlejemskie Światło Pokoju zapłonęło w Caritas Polska

Polska od lat włącza się w piękną akcję sztafety Betlejemskiego Światła Pokoju.Podobnie jest w tym roku, co ma szczególne znaczenie wobec konfilktu na Bliskim Wschodzie.

Tekst: Family News Service

Betlejemskie Światło Pokoju dociera do polskich miast i wsi, do urzędów, instytucji i organizacji. Światło prosto z Groty Narodzenia Pańskiego przekazują przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego. W czwartek 14 grudnia zapłonęło w Sejmie, dzień później m.in. w Pałacu Prezydenckim.

Odebrał je też dyrektor Caritas Polska ks. dr Marcin Iżycki. O tym wydarzeniu opowiedział Maciej Dubicki z Caritas. Zwrócił uwagę, że Betlejemskie Światło Pokoju jest też przekazywane na świecach Caritas Polska.

W tym roku przekazanie płomienia polskim harcerzom miało miejsce w Zakopanem 10 grudnia. Światło jest dalej niesione do środowisk, instytucji i domów w całej Polsce. Betlejemskie Światło Pokoju zorganizowano po raz pierwszy w 1986 r. w Austrii, jako część bożonarodzeniowych działań charytatywnych. Rok później patronat nad akcją objęli skauci austriaccy. Każdego roku Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem przekazywane jest przedstawicielom organizacji skautowych z wielu krajów europejskich. W akcję od 1997 r. włączył się także Związek Harcerstwa Polskiego.

Zdjęcia: ZHP_Betlejemskie Światło Pokoju2023_Michał Wiraszka

############## np.pl ###############

Śledź i polub nas:

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *