PRAWDA, DOBRO, PIĘKNO (i video)

Eva Vlaardingerbroek

Nawrócenie Ewy Vlaandinerbroek

My, katolicy, czujemy się trochę podbudowani, gdy słyszymy o nawróconych, zwłaszcza tych sławnych, nawet jeśli witamy także osoby niesławne, nieznane i ukryte – wszyscy są mile widziani i powinniśmy zrobic wszystko, aby je znaleźć i powitać ich wszystkich na uczcie weselnej. W Kościele jest o wiele przyjemniej niż na zewnątrz, a jeśli wytrwasz, otrzymasz w nagrodę pewną drogę do nieba. Dlatego pocieszająca była wiadomość o niedawnym nawróceniu Evy Vlaardingerbroek, młodej holenderskiej, konserwatywnej komentatorki politycznej, która została przyjęta do owczarni katolickiej w ostatnią Wielkanoc i płonie dla wiary, a nawet jest gotowa za nią umrzeć:

Do ludzi, którzy mówią mi, żebym ukrywała moją wiarę przed dyskursem mówię: nie ulegnę wam. Od lewicy, którzy nazywają ją „głupią średniowieczną bajką”, po nietzscheańskich prawicowców, którzy nazywają ją „performatywną”odpowiada; Boję się Boga bardziej niż wy wszyscy razem wzięci. Ave Christus Rex./ za The National Catholic Register

Peter Bruegel Starszy /Wieża Babel

„Nie wierzę w reformy. Wieżę Babel należy zniszczyć”

. Eva Vlaardingerbroek wprost o Unii Europejskiej

    Wiemy, co w ich mniemaniu oznacza „różnorodność”: oznacza mniej białych w Europie – powiedziała Eva Vlaardingerbroek, w zdecydowanych słowach potępiając szaleństwo europejskich rządów, które bez wytchnienia pracują na zgubę naszego kontynentu. Wyraziła przy tym przekonanie, że Unii Europejskiej nie da się już w tym momencie zreformował, lecz należy ją zniszczyć.

Znana konserwatywna osobowość publiczna z Holandii, która niedawno ogłosiła swoje nawrócenie na katolicyzm, wystąpiła podczas węgierskiej odsłony kongresu CPAC w Budapeszcie. Wprost odniosła się do kontrowersyjnej dla establishmentu i lewicy tzw. Teorii Wielkiej Podmiany, która mówi o tym, że skorumpowane elity chcą doprowadzić do tego, że biali Europejczycy staną się mniejszością w stosunku do nielegalnych imigrantów. Nagranie zamieszczone na platformie X w niedługim czasie osiągnęło już ponad 40 milionów odsłon.

Obraz
EVA i ORBAN

 Pozwólcie, że poprowadzę was przez siedem minionych dni w Europie – zwróciła się do słuchaczy, wskazując na następujące fakty.

W Sztokholmie zadźgano na śmierć trzy starsze panie, w biały dzień, na ulicy. W Londynie w ciągu 42 godzin zamordowano nożem cztery osoby. W Paryżu setki imigrantów wyległy na ulice, wszczynając bunt, a w Bringolo, również we Francji, podpalono kolejny kościół…

 A jest to, panie i panowie, zaledwie kilka incydentów w zaledwie kilka dni na naszym pięknym kontynencie. Ale my wiemy, że te „incydenty” nie są już tylko incydentami. Jeżeli jest w tym coś pewnego, to to, że my wiemy, podobnie jak nasze rządy, że istnieje związek pomiędzy masową imigracją a przestępczością – kontynuowała.

– Na naszą nową rzeczywistość w Europie składają się ciągłe gwałty, zadźgania, zabójstwa, morderstwa, strzelaniny, a nawet przypadki ucinania głów. Ale pozwólcie, że jedno powiem jasno: Nie było tak wcześniej. Jest to nowo-importowany problem – podkreśliła. 

Eva Vlaardingerbroek przywołała przy tej okazji postać amerykańskiego pisarza i doradcy rządowego, Samuela P. Huntingtona, który ponad 25 lat temu przewidział taką sytuację. „W nowym świecie masowej migracji najbardziej rozpowszechnionymi, kluczowymi i najbardziej niebezpiecznymi konfliktami nie będą odbywały się pomiędzy klasami społecznymi, ani pomiędzy bogatymi i ubogimi, lecz pomiędzy ludami reprezentującymi inne kultury. Wojny plemienne i konflikty etniczne będą odbywały się w łonie cywilizacji” – pisał Huntington.

Prelegentka utyskiwała na inercję rządów i narodów, które „wyrażają ból” i „ofiarowują modlitwy” za ofiary, ale nie robią absolutnie nic, aby rozwiązać ten przerażający problem. Wskazała, że tak zachowują się jedynie społeczeństwa, które „już się poddały”, społeczeństwa, które „zaakceptowały już swoją porażkę”.

– Ale czy to na pewno prawda? Czy poddaliśmy się? Czy naprawdę akceptujemy nową rzeczywistość, którą planują dla nas globalistyczni przywódcy? Jedno wiem na pewno: jeżeli nic się nie zmieni, jeżeli nie zaczniemy na serio walczyć za nasz kontynent, za naszą religię, za nasz naród, za nasze kraje, to czasy, w których żyjemy przejdą do historii jako czasy, w których zachodnie państwa nie musiały być już najeżdżane przez wrogie armie, aby były podbite – skonstatowała, zauważając, że byłby to przypadek, gdy najeźdźcy przybywają „na zaproszenie skorumpowanych elit”.

– Rodzima, biała, chrześcijańska populacja jest podmieniana na nigdy niebywałą skalę – powiedziała, podając jako przykład statystyki z Amsterdamu, gdzie obecnie aż 56 procent mieszkańców to imigranci. W Hadze jest to 58 procent, w Rotterdamie 60 procent. Podobnie w Londynie, imigranci to 54 procent, a jeszcze gorzej sytuacja wygląda w Brukseli, gdzie najeźdźcy z innych cywilizacji stanowią… 70 procent ludności.

– Uczynię więc tutaj zakazaną konkluzję: Teoria Wielkiej Podmiany nie jest już więcej teorię – jest rzeczywistością – stwierdziła Eva, zwracając uwagę, że rządy albo negują ten stan rzeczy albo wręcz przekonują, że jest on dobry i pożądany. – Europejska populacja wkrótce przestanie być większością na swoim własnym kontynencie – podkreśliła.

Zwróciła jednocześnie uwagę, że taka sytuacja byłaby nie do pomyślenia w jakimkolwiek z azjatyckich krajów. Natomiast elity europejskie jakby nigdy nic zaadoptowały rasizm przeciwko białym rodem z ideologii Black Lives Matter.

– A więc co stanowi antidotum? Silna, chrześcijańska Europa suwerennych państw narodowych. Dlatego musimy otwarcie odrzucić kłamstwo, że nacjonalizm prowadzi do wojen. To nie nacjonalizm, czy suwerenność narodowa powodują wojny, tylko ekspansjonizm. A gdzie w Europie mamy do czynienia z ekspansjonizmem? Jest tylko i wyłącznie jedno takie miejsce: Bruksela – mówiła Eva.

Zauważyła przy tym, jak absurdalny jest fakt, że ci sami eurokraci, którzy pozbawiają nas suwerenności, jednocześnie przekonują nas, że musimy wydawać miliardy na rzecz suwerenności Ukrainy. Wyraziła przy tym przekonanie, że Unię Europejską należy zlikwidować.

EVA Z OJCEM MUZYKOLOGIEM

– Pozwólcie, że wyrażę się jasno: nie wierzę w reformy. Jeżeli fundament jakiejś instytucji jest zgniły – a to jest przypadek Brukseli – to możesz odbudowywać na nim dom, ile razy zechcesz, ale zawsze się zawali. Więc jedyna odpowiedź brzmi: Wieżę Babel należy zniszczyć – skwitowała.

– Panie i panowie, jesteśmy córkami i synami najwspanialszych narodów na Ziemi. Musimy zadać sobie pytanie: Co się z nami stało? Skąd się wywodzimy, a przede wszystkim – dokąd zmierzamy? Nasze elity wypowiedziały nam wojnę i nadszedł czas, byśmy przywdziali pełną zbroję Bożą, odpowiedzieli ogniem i zwyciężyli – zakończyła.

VIDEO DLA CZYTELNIKÓW ANGIELSKOJĘZYCZNYCH

Opracował red. Antoni J. Jasiński

################ np.pl ##############

Śledź i polub nas:
11 komentarzy

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *