Aktualizacja -Ta wiedza może przydać się i w Polsce… (Artykuł dyskusyjny)

Australijscy lekarze rodzinni mogą legalnie przepisać protokół potrójnej terapii iwermektyną — przekonuje profesor Thomas Borody

Źrodło: National Review: 16.08.2021

Centrum Chorób Układu Pokarmowego wydało dziś komunikat prasowy zatytułowany „Protokół potrójnej terapii ivermectin dla COVID-19 wydany australijskim lekarzom rodzinnym dla zakażonych osób starszych i pracowników pierwszej linii”. Jak już wcześniej omówiliśmy, ten wczesny protokół leczenia łączy iwermektynę z doksycykliną i cynkiem. „Specjalista ds. potrójnej terapii, profesor Thomas Borody, znany z leczenia wrzodów trawiennych za pomocą potrójnej antybiotykoterapii, która ratowała miliony istnień ludzkich, opublikował dziś protokół leczenia COVID-19 australijskim lekarzom rodzinnym, którzy mogą legalnie przepisać go swoim pacjentom z pozytywnym wynikiem COVID-19.

Mogą również przepisać go jako lek zapobiegawczy. Borody twierdzi, że może to być najszybszy i najbezpieczniejszy sposób zakończenia PANADEMII w Australii w ciągu 6-8 tygodni”. „Te trzy leki są teraz na półkach w aptekach. Lekarze rodzinni mogą wysłać wiadomość e-mail na adres GP@CDD.com.au, aby uzyskać protokół dawkowania i informacje o leczeniu COVID-19 dla swoich pacjentów”. „ Lekarze pierwszego kontaktu mogą dziś legalnie przepisać terapię jako leczenie „poza etykietą” zgodnie z australijskimi wytycznymi – standardową praktyką w medycynie”. „W rzeczywistości ponad 60% recept w Australii jest „poza etykietą”. To nie jest nowa koncepcja. Dzieje się tak każdego dnia, aby radzić sobie z chorobami i ratować życie”. „Rząd mógłby zakończyć pandemię, otwarcie zachęcając lekarzy rodzinnych do przepisywania tych leków zatwierdzonych przez TGA.

Osoby, które uzyskały wynik pozytywny, są identyfikowane w śledzeniu kontaktów, a także osoby z grup wysokiego ryzyka, takie jak osoby starsze i pracownicy służby zdrowia, mogą szybko uzyskać dostęp do terapii”. Iwermektyna została odkryta w latach 70. i znajduje się na liście podstawowych leków Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). „Powiększa się światowa literatura kliniczna wskazująca na 100% wskaźnik wyleczenia przy użyciu potrójnej terapii Ivermectin” – powiedział profesor Borody.

^^^

Prof. T. Borody

Thomas Borody urodził się w Krakowie i wyemigrował do Australii wraz z rodziną w 1960 roku. Ukończył studia BSc (Med), a później MB BS na Uniwersytecie Nowej Południowej Walii, które ukończył w 1974 roku. Studiował medycynę tropikalną na Uniwersytecie w Sydney a później zdobył praktyczne doświadczenie na Wyspach Salomona w 1978 r. w ogólnej parazytologii i leczeniu malarii, gruźlicy i trądu przed pracą w szpitalu św. Wincentego.

Podjął badania podyplomowe w Instytucie Badań Medycznych Garvan w Sydney, których kulminacją był doktor medycyny, a następnie w renomowanej Klinice Mayo w Rochester w stanie Minnesota. Po dalszych badaniach nad powrotem do Sydney otrzymał tytuł doktora, a następnie doktora nauk ścisłych. W 1984 r. profesor Borody założył Centrum Chorób Pokarmowych (CDD) w Five Dock, NSW, prywatny szpital dzienny specjalizujący się w diagnostyce i leczeniu chorób i zaburzeń układu pokarmowego, z naciskiem na choroby zakaźne oraz nowatorski i innowacyjny rozwiązania lecznicze.

^^^

Opr. red.np./ tłum. dla np.pl Stan Wrobel

##############################

POLSKA-AUSTRALIA

Polska wspiera Australię milionem dawek szczepionki Pfizera

Polski rząd podjął decyzję o przekazaniu Australii 1 miliona dawek szczepionki firmy Pfizer, odsprzedając w cenie zakupu posiadaną nadwyżkę szczepionek przeciwko COVID-19.

Polska zaoferowała szczepionki głównie krajom o niskich i średnich dochodach, w tym swoim wschodnim sąsiadom, krajom bałkańskim, etc. Decyzja o dodaniu do tej listy Australii została podjęta w związku z obecną falą zakażeń wariantem Delta w tym kraju, po rozmowach obu rządów, w tym Premierów i Ministrów Spraw Zagranicznych.Po sprawnym przeprowadzeniu niezbędnych procedur, przesyłka wkrótce wyląduje w Australii. Polska docenia doskonałą współpracę z władzami australijskimi w ramach pierwszej tego rodzaju operacji, która daje szansę na przyspieszenie procesu szczepień w Australii w tym kluczowym momencie.

Polska inicjatywa pomocy Australii w walce z COVID-19 jest kolejnym w ostatnim czasie przykładem bliskiej współpracy obu krajów w obliczu trudnych wyzwań. Na przełomie 2019 i 2020 roku polski rząd zaoferował Australii wysłanie strażaków do pomocy przy gaszeniu pożarów buszu. Gestem naszej sympatii i solidarności z Australią była również zbiórka zorganizowana przez polskich strażaków-ochotników na odbudowę zdewastowanego Parku Narodowego Kościuszki. Darowizna w wysokości ponad 150 tysięcy dolarów australijskich została przekazana w obecności Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Polska pomogła też sześćdziesięciu Australijczykom w powrocie do kraju na pokładzie polskiego lotu repatriacyjnego.

^^^

Źródło: gov.pl/ Ambasada RP w Australii

################################

Śledź i polub nas:
Jedenkomentarz

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *