PAKT

Podpisanie paktu Ribbentrop-Mołotow. Moskwa, 23.08.1939. Fot. PAP/DPA

AUTOR: PROFESOR WACŁAW LESZCZYŃSKI

Wobec agresji Rosji na Ukrainę, świat cywilizowany nakłada na Rosję sankcje gospodarcze oraz wspomaga Ukrainę dostarczaną bronią. Wyjątkiem w tym są Niemcy, sprzeciwiające się surowszym sankcjom i dostarczaniu broni Ukrainie. Na swoje usprawiedliwienie twierdzą, że sankcje zrujnują nie Rosję, ale gospodarkę Niemiec, a dostarczanie broni może spowodować wybuch wojny światowej.

Bo Niemcy wypełniają zapisy Paktu Ribbentrop-Mołotow. Według nich, i on i podział Europy na strefy wpływów Rosji i Niemiec nadal jest aktualny. Niemcy sprzeciwili się więc w 2008 r. na wejście Ukrainy do NATO, bo wtedy agresja Rosji na Ukrainę byłaby atakiem na NATO. W myśl tego Paktu, z jego modyfikacją z 28 września 1939 r., granicą stref wpływu Niemiec i Rosji jest Bug i to co się dzieje na wschód od niego, Niemiec nie obchodzi. Gruzja, czy Ukraina traktowane są więc, jako wewnętrzne sprawy Rosji. A z nią Niemcy chcą współpracować i za rosyjskie surowce sprzedawać jej produkty technologii i broń, której Niemcy są eksporterem. To także wynikało z Paktu Ribbentrop-Mołotow.

W obecnej sytuacji, głównym surowcem rosyjskim dostarczanym Niemcom miał być gaz. Dlatego budowano rurociągi Nord Stream, by Niemcy mogły sprzedawać gaz krajom Europy. Uzależnione od rosyjsko-niemieckiego gazu, te państwa muszą popierać inicjatywę centralizacji Unii Europejskiej, a że rządzona jest ona przez Niemcy, więc powstałaby w ten sposób IV Rzesza Niemiecka. Polska, która się temu sprzeciwia, jest przez Unię, czyli Niemcy, pozbawiana należnych jej funduszy, nie otrzymuje też środków na utrzymanie milionów uchodźców ukraińskich i nakłada się na nią bezprawnie kary. W tym Niemcom aktywnie pomaga „polska” opozycja. A to co robi Rosja, Niemców nie interesuje. W 2021 r. zapłacili Rosji 45 miliardów $ za nośniki energii i mimo embarga z  2014 r., sprzedawali jej uzbrojenie.

Niemcy przekonane były, podobnie, jak Putin, że Rosja podbije Ukrainę w ciągu kilku dni. Fakty ludobójstwa dokonywane przez wojska rosyjskie na Ukraińcach, nie robią na nich wrażenia. To że Rosjanie mordują cywilów ? Niemcy w Polsce robili to samo, ale bardziej „efektywnie”, nie strzałem w potylicę pojedynczych ludzi, ale masowo tak, jak w Palmirach. Piaśnicy, Ponarach, czy Warszawie, z karabinów maszynowych. Dzięki współpracy niemieckich naukowców, inżynierów i dobrej organizacji pracy, w ciągu tylko dwóch lat Niemcy potrafili zamordować 6 milionów Żydów! Rosjanie bombardują obiekty cywilne ? Niemcy 1 września 1939 r. zbombardowali całkiem cywilny Wieluń, 25 lat wcześniej spalili Kalisz, mordując część jego mieszkańców. Rosjanie zniszczyli Mariupol ?  A Niemcy o wiele większą Warszawę i to nawet po ustaniu walk w mieście. Rosjanie wywożą Ukraińców w głąb Rosji ? Niemcy wywieźli dwa miliony Polaków do przymusowej niewolniczej pracy! Rosjanie każą się uczyć ukraińskim dzieciom po rosyjsku ? Niemcy już w 1901 r. bili polskie dzieci, gdy w szkole nie chciały się  modlić po niemiecku! Ukraińskie dzieci są na siłę rusyfikowane ? Niemcy wywieźli dziesiątki tysięcy polskich dzieci (mordując im rodziców) na germanizację. Może ci dziennikarze i politycy, co chcą pomagać Ukrainie ze względów moralnych, są potomkami tych dzieci ? Bo „rodowici” Niemcy piszą (intelektualiści!) listy otwarte z poparciem rządu niemieckiego i z sugestią, by skłonić Ukrainę do poddania się Rosji. Rosjanie kradną i rabują? A co robili Niemcy i to też na własną rękę, prywatnie ?

Zamożna rodzina warszawska miała mieszkanie umeblowane antykami, a każdy z nich wart był majątek. W czasie Powstania Warszawskiego, bardzo zaprzyjaźniony z nimi niemiecki naukowiec (!) wywiózł te ich meble do siebie nad Ren. Niemiecki „niezawisły” sąd przyznał je temu  złodziejowi ! W czasie Powstania ludzie kryli się w piwnicach. W jednej z nich przebywała lekarka z synkiem i matką. Wpadli Niemcy, by ich stamtąd wyganiać. Na ich czele szedł oficer Wermachtu (!). Wyjął on z rąk staruszki jej torebkę, wyciągnął z niej jej biżuterię, i włożył ją do kieszeni swego oficerskiego (!) munduru. I takich scen były tysiące ! Za zrabowane kosztowności Żydom z całej Europy i Polakom, Niemcy mieli kapitał, poparty Planem Marshalla, do tzw. „gospodarczego cudu Erharda”. I dzięki temu Niemcy są dzisiaj przodującym gospodarczo krajem w Europie.

Niemcy ludobójstwo Rosjan też potępiają, słowami. Bo słowa nic nie kosztują! One mają taką samą wartość, jak „wyrazy żalu” z ust polityków Niemiec, z racji zbrodni niemieckich w Polsce. „Żalu” nie popartego, ani obietnicą odszkodowania, ani nawet zwrotu dzieł sztuki, których Niemcy zrabowali w Polsce kilkaset tysięcy. Bo oni liczą na to, że wielka i bogata Rosja pokona Ukrainę i w myśl „Paktu” będą znów robili z nią interesy. I że także narzucą oni Polsce rządy obecnej opozycji, głoszącej na rozkaz  Niemców kłamstwa Putina, o braku w Polsce praworządności. Broń Polskę przed tym Boże !
    

Wacław Leszczyński

##############################################

Mr. Schröder and Mr. Putin in June 2000 at the chancellery in Berlin. It was the first personal meeting between them.
WITAJ WOŁODIA W BERLINIE – PRZYBYŁEŚ NA CZAS, ŻEBY ZNÓW ODNOWIĆ PAKT – WIĘC BĘDZIEMY MIELI WSPÓLNY GAZ… (PIERWSZE OFICJALNE SPOTKANIE SCHRODERA Z PUTINEM W 2000 ROKU)
Election posters featuring Mr. Schröder and Angela Merkel, who defeated him in 2005 to become Germany’s chancellor.
U NAS W RFN BEZ ZMIAN – MÓWIŁA W 2005 ROKU ANGELA – „JA TYLKO ZASTĄPIŁAM SCHRODERA”

Foto: THE TIME/ Opisy np.pl

^^^^^^^^^^^^^^^

Śledź i polub nas:

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *