OBYWATEL KOWAL

Motto: „Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli ” / Błog. Ksiądz Jerzy

RZESZOWSKI MARSZ PAMIĘCI / FOTO MICHAŁ TOŚ / RZESZÓW24 INF0

Przewodniczącym Komisji Spraw Zagranicznych jest aktualnie w Polsce obywatel o nazwisku Paweł Kowal ur. 22 lipca 1975 w Rzeszowie. Ten obywatel Polski wypowiada publicznie bardzo złe słowa o Polsce i te w sprawach Wołynia.

 

Obywatel Paweł Kowal

Obywatel Kowal udzielając wywiadu dla dla „Interii” mówił o toczącej się w Ukrainie wojnie, odbudowie zaatakowanego przez Rosję kraju, a także relacjach polsko-ukraińskich m.in. w kontekście Wołynia. – „Jeśli ktoś sobie mebluje u siebie, możesz im przekazać swoje uwagi” – ironizował. „Przyjaźnię się z Ukraińcami i często im mówię”: za dużo tego – wyjaśniał.

 „Tak się nie da, bo uważamy, że rzeź wołyńska była ludobójstwem. To kategoria prawna. Rzecz w tym, że państwo ukraińskie NIE ma z tym za wiele wspólnego, bo NIE istniało” – mówił.

 „Może trzeba to wyjaśnić jeszcze raz Polakom, którzy nie mają tego właściwie ułożonego?” (sic!) – kpił obywatel poseł KO.

„Mówimy o zbrodni dokonanej przez obywateli POLSKICH na innych POLSKICH obywatelach. Jedni byli narodowości ukraińskiej, drudzy polskiej. Nie uznajemy zmiany tej granicy, której dokonano w 1939 r. To była część Polski pod okupacją niemiecką lub nieformalną okupacją sowiecką. Zbrodnia NIE obciąża państwa ukraińskiego, bo NIE istniało. Zobowiązuje każdego uczciwego człowieka, żeby ją nazwać i potępić. Chciałbym, żeby moi przyjaciele z Ukrainy potrafili się od tego odciąć – kontynuował gmatwiejąco.

 Obywatel Kowal w wywiadzie dla Interii był pytany m.in. o to, „co Polska może uzyskać teraz w relacjach polsko-ukraińskich” …

 „A co jest do uzyskania? Obecnie nic nie da się uzyskać.

 Dogadać można się jedynie na ekshumacje i oznaczenie grobów (ofiar rzezi wołyńskiej -red.). Jeżeli Ukraińcy uznają, że NIE jest to dla nich WAŻNA rzecz, trzeba poczekać, AŻ  zmienią zdanie. Przecież NIE będziemy działać na siłę. Jeżeli ktoś ma pomysł, żeby CO drugą ulicę na Ukrainie nazwać arterią Romana Szuchewycza, niech TO zrobi. To nie jest powód do najeżdżania Ukrainy, prawda?odpowiedział SAM SOBIE – a to już był popis krętactwa obywatela Pawła Kowala – posła Koalicji Obywatelskiej -Odznaczonego Orderem „Za zasługi ”Орден «За заслуги («Za zasłuhy»), przez władze Ukrainy.

Będziemy pamiętać!/ foto Michał Toś

   Ludzie, którzy starają się pomóc Ukrainie, i sami Ukraińcy, potomstwo tych których ojcowie starali się pomóc Polakom, pytają z niedowierzeniem: czy ON – obywatel Polski  Pweł Kowal – naprawdę to powiedział ??? Dla tych którym słowo-nazwisko Szuchewycz już nic nie mówi informuję, że ten zbrodniarz był głównym dowódcą UPA, odpowiedzialnym za akceptowanie rzezi wołyńskiej jako taktyki przeciwko Polakom.

Rząd ustanowi obywatela posła Pawła Kowala pełnomocnikiem do spraw odbudowy Ukrainy — poinformował też obywatel polski Donald Tusk. W tej naszej  Polsce, to wszystko co wypowiada obywatel Kowal i obywatel Tusk nikogo już nie dziwi, ale czasem zaskakuje.

Płk. Putek

Obywatel Kowal urodzony w Rzeszowie  w 1975 roku jest już nadzwyczajnym członkiem (sic!) Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Ale Obywatel Kowal nie wspomina ani słowem, że  AK działało w Rzeszowie pod kryptonimem „Ogniwo” i broniło Rzeszowczyzny też przed banderowcami.  Komendantem „Ogniwa” był płk Kazimierz Putek ps. „Gama”, „Nawój”, „Kamień”, „Zworny” pułkownik dyplomowany piechoty Wojska Polskiego, doktor nauk prawnych, kawaler Orderu Virtuti Militari.

     Obywatel Paweł Kowal jest uznawany u nas w Rzeszowie za dobrego „konika” (skoczka) szachowego (czytaj partyjnego). Związał się z Prawem i Solidarnością (którą teraz flekuje). Wpadł do partii Polska Jest Najważniejsza jednego dnia, a na drugi dzień był już  dla tej Polski Najważniejszej jej szefem czyli prezesem. Był też przewodniczącym rady krajowej w „Polska Razem”. I wreszcie zatrzymał się w Koalicji Obywatelskiej.

Polemika z absurdalnym poglądem obywatela Kowala iż Polacy, Polaków na (w) Ukrainie mordowali wykracza poza ramy tego skromnego artykułu. Różnic jest tak wiele, że należałoby napisać na ten temat osobny artykuł.  Pogląd taki, jaki przedstawił obywatel Kowal świadczy o ignorancji albo skrajnie złej woli. Czy doczekamy się czasów, kiedy wspominanie ofiar UPA będzie oficjalną „mową nienawiści” – pyta potomstwo Ofiar w średnim wieku – bo to najmłodsze żyje już w propagandzie jak ten wywiad dla Interii obywatela posła KO? Niestety ten czas jest już blisko.

Obywatel Paweł Robert Kowal (ur. 22 lipca 1975 roku w Rzeszowie) – polski polityk, politolog, historyk i publicysta, doktor habilitowany nauk społecznych, profesor ISP PAN – jak głosi Wikipedia –  jest tak utytułowany, tak odznaczany  i tak  nagradzany, że mimo tak wielkiej życzliwości dla Ukrainy i przyjaźni z ukraińskimi intelektualistami, pominął jeden fakt, że ‘tylko prawda jest ciekawa”  (Józef Mackiewicz).

Najmłodsi też będą pamiętać

I  „Ponadto obywatel Kowal niweczy wysiłki tych nielicznych ukraińskich intelektualistów, którzy mają odwagę walczyć z zalewem proupowskiej narracji na Ukrainie, starając się promować poglądy bardziej stonowane” (Cytat za Echo Rzeszowa.)

Cisza, powaga i zaduma…Foto Michał Toś / Rzeszów24 info

   Rzeszowskie Marsze Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej odbywają się pod hasłem „Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają Ofiary!”. Zorganizowany został przez Stowarzyszenie Wolne Podkarpacie, aby przypominać o ofiarach ludobójstwa dokonanego na dawnych Kresach II Rzeczypospolitej i jego sprawcach.

Karolina Pikuła, organizatorka marszu w Rzeszowie powiedziała –„ Aby nie przekłamywać prawdy historycznej o mordach na Polakach, aby przede wszystkim doszło prędzej czy później do oficjalnego przyznania się, bez czczenia banderowskich i Stefana Bandery, banderowskich morderców. Cyt. za Krzysztof Janiga EchoRzeszowa.

Czy obywatel Kowal zwrócił uwagę na kazania Błog. Księdza Jerzego który głosił kazania głęboko ewangeliczne i zawsze nawiązywał do Słowa Bożego: „Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli”. Więc życzę  takiego wyzwolenia…..

Rzeszów

Rzeszów – pomnik chwały żołnierzy Armii Krajowej. Położenie: ul. Szopena, Plac AK, nieopodal zamku Lubomirskich. Projektant: Magdalena Madej-Dachnowicz

Józef Wróbel/ Rzeszów- Staroniwa

Dziękujemy! Ilustracje i opisy didał Admin

################## np.pl #################


Śledź i polub nas:
19 komentarzy

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *